УПРКОС СУСПЕНЗИЈИ И САНКЦИЈАМА: УЕФА прихватила кандидатуру Русије за домаћинство ЕУРО 2028 и 2032
ОВОГ четвртка истекао је рок за подношење кандидатура за домаћинста Европских фудбалских првенстава 2028 и 2032. године, а писмо о намерама за оба турнира послале су по три заинтересоване државе.
ФОТО: ЕПА
Изненађење атиже из Ниона јер је УЕФА прихватила кандидатуру Русије за оба турнира, иако су репрезентација и Фудбалски савез Русије под суспензијом, због чега је зборнаја команда избачена из квалификација за Мундијал, а упитно је и учешће у жребу за квалификације наредног Еура, које ће се 2024. године одржати у Немачкој.
Осим Русије, кандидатуру за оба финална турнира предала је и Турска. Tрећа земља заинтересована за домаћинство 2032. je Италија, а заједничку кандидатуру за 2028. предале су четири фудбалске асоцијације из Велике Британије - Енглеска, Шкотска, Велс и Северна Ирска.
Занимљиво је да Турска безуспешно покушава да добије организацију Еура још од 2008. године, када су се кандидовали са Грчком, а најближи су били да добију домаћинство 2016, када су од Француске изгубили за један глас у финалном кругу.
Коначну одлуку о домаћинима оба турнира УЕФА ће донети у септембру 2023. године.
Бонус видео: Београђани остали затечени због феште страних навијача у главном граду Србије
Препоручујемо
ЛУДНИЦА НА (НЕ БАШ) ПРИЈАТЕЉСКОМ МЕЧУ: Псовке, аутогол, судија који не види и... победа Србије у Мађарској!
24. 03. 2022. у 21:24 >> 21:26
ЈОКИЋЕВА ОСВЕТА! Никола се намерачио да великом ривалу покаже где му је место!
ВЕЧЕРАС нас очекује дуел између Нагетса и Тандера, а ми очекујемо да ће Јокић бити посебно мотивисан због дешавања на последњем мечу ових тимова.
09. 03. 2026. у 12:30
ШТА ЋЕ РЕЋИ ЈЕЛЕНА?! Ево шта је Арина Сабелнка радила Новаку Ђоковићу у Индијан Велсу (ВИДЕО)
Најновије вести везане за АТП Индијан Велс 2026, турнир на коме данас наступа и Новак Ђоковић, нису уобичајене.
09. 03. 2026. у 15:39
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)