ЏЕЛАТ "ОРЛОВА" ИЗ РУСИЈЕ СУДИ У КОПЕНХАГЕНУ: Феликса Срби не памте по добром
ГЛАВНИ судија пријатељске утакмице Данска - Србија у Копенхагену биће Немац Феликс Цвајер, кога Срби не памте по добром.

AP Photo/Matthias Schrader
Овај 40-годишњак из Берлина познат је као ВАР судија са утакмице Мундијала у Русији у којој је "помогао" земљаку и имењаку Бриху да не досуди чист пенал за Србију, а "орловима" је делио правду и у утакмици квалификација за ово такмичење против Грузије коју смо добили са 3:1.
Наша репрезентација оштећена је за једанаестерац у утакмици против Швајцарске, пошто Брих није свирао прекршај над Александром Митровићем, док се нико није огласио из ВАР собе. Касније је стигла потврда од надлежних тела светске куће фудбала да је Србија оштећена, а Немац је завршио са суђењем на Светском првенству, иако је важио за једног од фаворита за завршницу такмичења.
Говорило се да је Брих тада одбио сигнал из ВАР собе, убеђен у своју добру одлуку, али је три године касније утврђено да ипак Цвајер и његов асистент нису ни звали главног арбитра да јасније погледа ситуацију и утврди коначну одлуку.
Делио је правду и Звезди у реваншу против Шерифа у којем је молдавски представник елиминисао нашег шампиона, али ипак је светској јавности најпознатији по скандалу који је изазвао 2016. године када је прекинуо меч Бундеслиге између Дортмунда и Леверкузена и послао све играче у свлачионицу јер су га играчи Леверкузена напали због тога што је признао Дортмунду гол који је Обамејанг постигао док је један играч "фармацеута" повређен лежао на трави.
Још 2005. године Цвајер је био суспендован шест месеци јер је примио мито од 300 евра на једној утакмици Цвајте. Ипак, седам година касније добио је значку ФИФА.
Препоручујемо

ПИКСИ 84, ТАДИЋ 83: Капитен орлова стиже селектора по броју мечева за националн тим
25. 03. 2022. у 20:34

ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за среду
ЛЕПО су наши типстери гађали јуче и тикет је дошао поприлично рутински.
11. 06. 2025. у 07:00

ТРАМП "АМИНОВАО", ЦЕЛА РУСИЈА БЕСНА! Најновије вести из Америке су потпуно невероватне
Откако је почео рат у Украјини, најновије вести везане за Русију, а да нису са самог ратишта, или, како то Руска Федерација зове "просторa на коме се одвија Специјална војна операција", прилично су невероватне.
11. 06. 2025. у 17:00

Певачица више не живи са мужем, јавно се огласила: "Никад не знаш кроз шта неко пролази"
"НИКАД не знаш кроз шта неко пролази..."
11. 06. 2025. у 19:04
Коментари (0)