ЋИРО БЛАЖЕВИЋ ПОЧАСНИ ГРАЂАНИН: Травник се одужио тренеру свих тренера (ВИДЕО)
ЛЕГЕНДАРНИ фудбалски стручњак, тренер свих тренера" Мирослав Ћиро Блажевић проглашен је за почасног грађанина родног Травника.
Фото: Јутјуб принтскрин/ Sport Klub
Предлог је добио потребну већину на седници Већа од среде, а у видео поруци на јединствен начин, упркос болести, Ћиро се захвалио начелнику Кенану Даутовићу, председавајућој већа и одборницима.
- Ако ме питате јесам ли заслужио ово признање, јесам! Обишао сам планету, уздуж и попреко, и увек сам говорио да сам из родног Травника - поручио је Блажевић.
Блажевић већ неко време води битку са карциномом простате, а недавно је открио да му се стање погоршало, када је рекао да постоји могућност и да умре баш у Травнику.
Ћиро је рођен 10. фебруара 1935. године. Као тренер највеће успехе је остварио на клупи Динама с којим је освојио три титуле - две у Хрватској и једну у СФРЈ, и два Купа по један у Југославији и Хрватској. Био је успешан и као тренер у Швајцарској, где је са Грасхоперсом освојио титулу, а са Сионом Куп. Ипак, највећи успех по коме је постао светски познат је треће место са селкцијом Хрватске на Мундијалу у Француској 1998. године.
БОНУС ВИДЕО - Ко је бољи фудбалер?
Препоручујемо
ЋИРО БЛАЖЕВИЋ СЕ ПОМИРИО СА СУДБИНОМ? "Пристајем на ризик да умрем у Травнику"
05. 04. 2022. у 16:57
ОВО ЈЕ НОВА ЛИГА ШАМПИОНА: Српским клубовима неће бити лако, одлука пада десетог маја
13. 04. 2022. у 17:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА - МЕКСИКО: Орлови морају боље него против Зеленортских острва
СРБИЈА гостује Мексику коме ће ово бити последња припремна за предстојећи Мундијал.
04. 06. 2026. у 22:32
И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили
Понекад су и припадници полиције затечени оним што пронађу.
04. 06. 2026. у 16:24
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)