ВАЖНА ПОБЕДА "ОРЛИЋА": Србија срушила Турску, четвртфинале Европског првенства је близу

Новости онлине

20. 05. 2022. у 15:45

КАДЕТСКА фудбалска репрезентација Србије победила је Турску са 2:1 на Европском првенству и начинила велики корак ка пласману у нокаут фазу.

ВАЖНА ПОБЕДА ОРЛИЋА: Србија срушила Турску, четвртфинале Европског првенства је близу

Сјајно су "орлићи" ушли у меч. Играли су агресивно и углавном на половини Турске. Управо је такав стил игре омогућио изабраницима Радована Кривокапића да дођу до предности.

Ривала су притиснули Бубањ и Милошевић, лопта је дошла до Шљивића који је сјајним продором ушао у шеснаестерац ривала и пласирао лопту у доњи десни угао мреже Бајрама. Било је затим неколико лепих покушаја после прекида и добро изведених удараца Станковића, али резултат се није мењао све до пред крај полувремена. Пробили су турски играчи по десној страни, уследила је повратна лопта и реализација Узуна.

Станковић је прекинуо акцију Турске, лопта је некако дошла до Милошевића који је изашао један на један са голманом Бајрамом, лаганом финтом успео је да га заобиђе и практично ушета са лоптом у гол.

Вреди поменути и то да је Јилдирим у шестом минуту надокнаде добио црвени картон и тако још више олакшао посао Србији, иако је меч практично био готов.

"Орлићи" сада имају четири бода, баш као и Шпанија. На трећем месту је Белгија са два бода, док Турска нема ниједан.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера