НИКО КАО АНЧЕЛОТИ: "Ја сам рекордер, ова сезона је врхунска"

Марко Паунић
Марко Паунић

29. 05. 2022. у 08:32

Тренер фудбалера Реал Мадрида Карло Анчелоти рекао је да је његова екипа вечерас заслужено освојила Лигу шампиона и подсетио да је рекордер, пошто је четврти пут освојио трофеј најелитнијег европског такмичења.

НИКО КАО АНЧЕЛОТИ: Ја сам рекордер, ова сезона је врхунска

ФОТО: АП

"Не могу да верујем. Имали смо фантастичну сезону. Мучили смо се вечерас у првом полувремену, али смо на крају заслужили да освојимо ово такмичење. Не могу да верујем шта је (голман) Тибо Куртоа урадио вечерас. Невероватно", рекао је Анчелоти за БТ Спорт, пренео је Скај.

Фудбалери Реала освојили су вечерас 14. титулу првака Европе, пошто су у финалу Лиге шампиона у Паризу победили Ливерпул са 1:0.

Ливерпул је имао 24 шутева на гол, од чега девет у оквир гола, а два од четири покушаја Реала ишла су у оквир. Једини гол постигао је Винисијус Жуниор у 59. минуту.

Анчелоти је постао први тренер који је четири пута освајао Лигу шампиона, два пута са Миланом (2002/2003 и 2006/2007) и два пута са Реалом (2013/2014) и (2021/2022).

"Ја сам рекордер. Имао сам срећу да дођем у Реал прошле године и као и увек, затекао сам фантастичан клуб са заиста добром екипом, пуном квалитетних и психички јаких играча. Ова сезона била је врхунска", рекао је Анчелоти, који је ове сезоне са Реалом освојио и шампионску титулу у Примери.

Реал је ове сезоне у нокаут фази избацио Пари Сен Жермен и прошлогодишње финалисте Челси и Манчестер сити и сваки пут је морао да "јури" заостатак.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Ливерпула спремни за финале Лиге шампиона

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕАЛ НЕЋЕ ПРОПУСТИТИ ОВУ ПРИЛИКУ: Мадриђани вечерас могу до првог места на табели!

РЕАЛ НЕЋЕ ПРОПУСТИТИ ОВУ ПРИЛИКУ: Мадриђани вечерас могу до првог места на табели!

ЛИДЕР чека понедељак да одигра свој меч, али Мадриђани имају шансу да већ у вечерас преузму врх. На "Бернабеу" стиже захуктала екипа Сосиједада (21.00), непоражена на последњих 11 мечева у свим такмичењима.

14. 02. 2026. у 08:00

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ХИТНО: Шешељ открио шта је неопходно