ТУЖАН ДАН ЗА ФУДБАЛ: Ковид једног од највећих у историји Аргентине отерао у пензију (ВИДЕО)
КАРЛОС Тевез најавио је да се заувек повлачи из фудбала, након што је изгубио како наводи "навијача број један".
ФОТО: АП/Танјуг
Аргентинац је последњи пут играо за Боку јуниорс у својој домовини, али је прошлог јуна напустио свој дечачки клуб. Пре тога је уживао у изузетно успешном периоду у Европи, играјући за неке од великана ове магичне игре, пре кратког боравка у Кини.
Тевез је престао да игра након што је његов отац чији је он усвојени син, Сегундо Раимундо преминуо од Ковида у фебруару прошле године. Раимундо је постао играчев старатељ након што је његов биолошки умро, пре него што је рођен. Знао је да му није преостало дуго да живи, након што му је речено да се бори за живот, а на крају подлегао је фаталним последицама болести.
То је оставило трага на Тевезу, који је сада одлучио да остави фудбал иза себе. Одлазак у пензију је потврдио у изјави.
- Повукао сам се, то је потврђено. Нудили су ми много ствари, укључујући и огроман новац из Сједињених Држава, али то је то, дао сам све. Играње прошле године је било веома тешко, нисам видео лице на трибинама које ме је носило све ове године. Завршавам каријеру јер сам изгубио свог обожаваоца број један.
У време када је знао да се његов усвојени отац мучи, рекао је:
- Нажалост, мој стари нема шансе. Веома је тешко време за целу моју породицу. Мислим да сам освојио 29 титула у каријери, али сада морам да будем отац, да објасним ћеркама шта се десило са њиховим херојем, њиховим дедом, то је веома тешка ситуација за све унутар мог дома.
Тевез је био фудбалска сензација, када је почео да ствара име у Аргентини, касније је шокирао свет трансфером у Вест хема јунајтеда, пре више од десет година. Класа нападача је рекла своје експресно и он је помогао "чекићарима" да остану у Премијер лиги, голом против Манчестер јунајтеда у последњем колу.
Занимљиво пар дана после тога и сам је постао нова аквизиција на "Олд трафорду".
Тамо је играо заједно са Кристијаном Роналдом и Вејном Рунијем, помажући "црвеним ђаволима" да освоје неколико Премијер лига и Лигу шампиона. Направио је контроверзан прелазак прешавши у редове комшијског ривала, Манчестер Ситија када су почели да се размахују шеичком готовином. Помогао је онима на плавој половини енглеског града да освоје своју прву титулу у најјачем енглеском рангу.
Уследио је прелазак у Јувентус, где је додао још трофеја, пре него што се вратио кући у Боку 2015.
Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЛЕВАНДОВСКИ ДЕФИНИТИВНО НАПУШТА БАЈЕРН: Клуб из Минхена одредио цену за Пољака
04. 06. 2022. у 10:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"
Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.
16. 07. 2026. у 07:00
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)