ЈОВИЋ ДОНЕО ПОБЕДУ: Србија славила против Шведске (ВИДЕО)

О. М.

09. 06. 2022. у 19:01 >> 21:43

ГОЛОМ Луке Јовића у трећем минуту надокнаде првог полувремена утакмице на Френдс арени у Стокхолму, Србија је стигла до нова три бода у Б Лиги нација и сада за лидером Норвешком заостаје само један бод.

Комбиновани тим Србије одлично је почео утакмицу. Напад је, у одсуству кажњеног Митровића и повређеног Влаховића предводио Лука Јовић који се на другој узастопној утакмици одужио Пиксију за поверење које има у њега упркос проблемима које има у Реалу.

Били су орлови много бољи ривал током читавог првог и увећем делу другог полувремена, а крајем утакмице дошло је до пада у игри који срећом није кажњен. Има и то своје предности јер су Пиксијеви пулени показали да су у стању да издрже притисак, мада је у појединим тренуцима изгледало да би мало озбиљнија екипа од Шведске стигла до изједначењња у завршници меча.

Имали смо среће и кад је реч о другој утакмици наше групе. Фаворизвана Норвешка одиграла је меч без голова са Словенијом која је пола часа играла сса десеторицом јер је у 63. минуту искључен Блажич.

Четврто коло на програму је 12. јуна када орлови гостују у Словенији, а у Ослу се игра скандинавски дерби. Реми у Ослу, уз победу Србије у Словенији довео би наше момке на чело табеле пред наставак такмичења последњег викенда у септембру када ће и пасти одлука.

Цео ток меча Шведска - Србија могли сте да пратите у преносу уживо на порталу "Новости, а ево како је то изгледало:

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90+1' - Опустили су се наши момци и замало да уследи хладан туш. Бранимо се грчевито у надокнади времена али свира крај Висер тачно по истеку трећег минута надокнаде.

90'- Играће се три минута надокнаде изгубљеног времена.

89' - Покушава Форсберг из очаја са велике удаљености, лопта иде далеко преко гола. Рачић је добио жути картон због прекршаја у зачетку ове акције када је белгијски арбитар пустио предност.

88' - Мајсторија Сеергеја којом је истовремено избацио чувара и упослио Радоњића.

84' - Радоњић је опасно загрејао дланове Олсена.

83' - Две велике прилике за мање од два минута за Србију. Прво је Тадић изборио корнер који је сам извео а у наставку акције Вељковић несмотрено из офсајд позиције захвата лопту која је могла да стигне и до слободног Митровића, а штопер Хетафеа није био у недозвољеној позицији.

82' - Прете и Швеђани опет, али Дмитровић уз помоћ Митровића успева да сачува мрежу.

81'- Лепа акција орлова коју у гол ипак није претворио Костић.

77'' - Појачава се везни ред. Уместо стрелца једног гола Јовића улази Лукић. Такође, мења штопера Пикси - уместо Павловића улази Митровић.

76' - Сванберг вара Павловића и шутира из тешке позиције слабијом, левом ногом, прејако и предалеко од гола Дмитровића.

На 15 минута пре краја утакмице у Ослу, Словенија одолева против лидера наше групе са играчем мање.

74' - Швеђани су преко Олсона и Августинсона имали велику шансу, али је дефанзивац Шведске пребацио гол.

72' - Лука Јовић не користи велику прилику. Прошао је по левом крилу Костић, центрирао. Тадић је пропустио лопту а Јовић је можда није ни очекивао па је изостала егзекуција.

71' - КАжуст клизећим стартом спречава Гудеља да упосли Тадића који је био отворен и вероватно је спречио гол шведски репрезентативац.

70' - Урош Рачић мења Филипа Ђуричића. Србија и даље има већи посед лопте, али одавно нисмо припретили голу Олсона.

69' - Први ударац Шведске у оквир гола наше репрезентације! Брани то лако Дмитровић, али приметан је пад у игри наше екипе.

66' - Прете Швеђани, и уз малу помоћ Дмитровића доалзе до корнера. Али рашћишћава то наша одбрана.

65' - Траже Швеђани пенал после пада Еланге у шеснаестерцу, али не оглашава се ВАР а Висер само одмахује руком.

64' - Мења Пикси бочне играче у нашем тиму. Филип Костић и Немања Радоњић улазе у игру уместо Терзића и Лазовић.

61' - Свамберг из слободног ударца погађа живи зид, лопта се опет одбија до њега а из "поправног" Швеђанин шаље лопту небу под облаке. Прекршај је скривио Павловић који је због тога добио жути картон.

58' - Швеђани никако да дођу до даха. Лазовић је опет прошао по крилу и центрирао али преблизу Олсону који хвата лопту.

52' - Лазовић сада у улози нападача, али је изблокиран. Србија је врло близу новог гола и вођства од 2:0.

51' - Настављају се напади орлова. Ђуричић и Терзић лепо комбинују, али одбрана Шведске је изашла као победник.

50' - Лазовић сада покушава да упосли Јовића али је два пута изблокиран.

47' - Ђуричић је започео напад Србије упослио Терзића који је покушао да упосли Јовића али безуспешно.

45' - Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Србија води и то више него заслужено, пошто има лопту две трећине времена у свом потезу и нападала је цело прво полувреме уз неколико изгледних прилика. Швеђани су имали само једну изгледну прилику и још два до три покушаја да дођу до гола Дмитровића. Премало да се савлада вечерас одлична одбрана нашег тима. Радује и што Миленковић, Павловић и Вељковић одлично сарађују са офанзивном линијом тима.

45'+3 - Лука Јовић постиже девети гол у дресу Србије, Асистент је Страхиња Павловић после корнера који је извео Тадић.

ВОДИ СРБИЈА!!!!

45' +1 - Умало ни из чега да примимо гол, али имали смо среће, а нису то Швеђани ни заслужили. Преварио је Кажуст Миленковића и одлично упослио Класона а овај је промашио из позиције из које је то било теже него да постигне гол.

44' - Опет су после дуге паузе стигли Швеђани пред наш казнени простор али су прекомбиновали па Еланга шаље лопту у гол-аут.

42' - Лукаво је покушао Тадић упутивши нешто између шута и центаршута, лопта је прошла тик поред леве стативе гола Олсена.

42' - Жути картон за Олсона и слободан ударац за Србију, прилика да се изведе такозвани "скраћени корнер".

38' - Посед лопте је убедљиво на страни Србије - 61 одсто.

37'- Само на тренутке припрете Швеђани а то је био случај и у 37. минуту када је Еланга покушао да прође кроз средину наше одбране.

36' - Уписан је Ђуричић у бележницу белгијског арбитра пошто је зауставио контру Шведске. Претходно је и Сонгберг добио јавну опомену због прекршаја над Гудељом.

33' - Велиак прилика за Јовића, успео је у последњем тренутку да га блокира Авгуатинсон. Напад Србије наставља се из корнера који изводи капитен Тадић. Фаулиран је Гудељ у зони шута и опет Тадић узима лопту...

32' - Терзић центрра са левог крила али је лопта била лак плен за голмана домаћих.

30' - Кратко су комбиновали Швеђани из слободњака, лопту је блокирао Вељковић и започео контру Србије али су га у последњем тренутку стигли дефанзивци Шведске и избили лопту у корнер.

29' - Жути картон зарадио је Гудељ после старта над Класеном. Слободан ударац је у зони шута.

27' - Кренули су Швеђани у један напад који је могао да буде потенцијално опасан по наш гол, али је Дмитровић лако ухватио центаршут Еланге из самог угла.

26' - Почели су орлови да нападају разноврсније. Осим по десном крилу претимо сада и по левом боку, као и кроз средину.

23' - Пробудили су се навијачи Србије, што је изазвало и домаће симпатизере да се јаве. Терзић није успео да стигне дубинску лопту коју му је упутио Сергеј Милинковић Савић.

21' - Опет је прорадило десно крило српског напада! Лазовић је комбиновао са Сергејом и Миленковићем и упутио употребљив центаршут али су високи штопери Шведске отклонили опасност.

19' - Мало је недостајало да Шведска поведе. Свамберг је одлично упутио ниску лопту са десног крила, оклизнуо се Миленковић што је искористио да му побегне Класен да му побегне , дође до лопте али је срећом лоше шутирао.

16' - После доста времена прете и Швеђани. Прошли су по левом крилу и упутили лопту у срце шеснаестерца где је интервенисао Терзић.

11' - Орлови контролишу игру, али Швеђани се дисциплиновано бране.

8' - Притисак Србије се наставља. Опет је напад ишао преко десне стране. Лазовић је у кратком периоду упутио два центаршута са десног крила, у другом покушају Екдал је практично скинуо лопту са главе Луке Јовића.

5'- Узвраћа Шведска одмах прек Кажуста, али зауставили су га наши играчи на ивици шеснаестерца.

4' - Прилика за Србију. Напад који није обећавао по десној страни претворио се у опасност по гол Шведске, алису Лазовића зауставили дефанзивци домаћег тима.

1' - Почела је утакмица на Френдс арени. први напад имају орлови...

Интонирају се химне и сваког часа треба да почне меч.

Репрезентативци Србије стигли су на Френдс арену на којој ће овај меч бити одигран.

Као што је и најављивао претходних дана, селектор Драган Стојковић је и пред овај меч промешао карте. У одсуству кажњњеног Александра Митровића шпиц напада предводиће Лука Јовић.

Од првог минута почеће и универзалац Фиорентине Алекса Терзић који ће заузети место уз леву аут-линију.

ШВЕДСКА - СРБИЈА 0:1

/Јовић 45+3/

Стадион: „Френдс арена“

Судија: Лоренс Висер (Белгија)

ШВЕДСКА (4-3-3): Олсен – Андерсон, Нилсон, Екдал, Августинсон – Кажуст, Олсон, Сванберг – Еланга, Куасон, Класон.

СРБИЈА (3-4-2-1): Дмитровић – Миленковић, Вељковић, Павловић – Лазовић, Гудељ, Милинковић-Савић, Терзић – Тадић, Ђуричић – Јовић.

БИЛАНС

Шведска је до сада 13 пута била ривал наше репрезентације. Имамо нешто бољи међусобни скор - шест победа, пет пораза и две нерешене. Последњи пут састали смо се 2012. године у пријатељском мечу у ком је Шведска славила са 2:1 головима Оле Тоивонена у 23. и Златана Ибрахимовића из пенала у 52. минуту. Стрелац за Србију био је Невен Суботић у 27. минуту. Први меч одиграли смо 1948. године када је Шведска у борби за златну медаљу са 3:1 савладала Југославију на ОИ у Лондону.

УОЧИ МЕЧА

Селектор Драган Стојковић Пикси упозорио је да Шведска може да направи проблеме свакој селекцији, па и нашој.

Стојковић је изјавио да гаји огроман респект према наредном противнику Орлова.

- О Шведској мислим све најбоље. Како техничком тако и у физичком и тактичком смислу, увек су у врху и практично могу да победе сваког ривала. Штета је што се нису квалификаовали за Катар, то је за мене мало изненађење. Али то не мења моје мишљење о њима, Шведска је тим који може да направи проблем било којој екипи. Не занима ме превише на које играче не могу да рачунају, гледам искључиво свој тим и фокусирам се на оно што ми можемо да урадимо. Једно је сигурно, противник ће да изађе са 11 играча као и ми. Наравно, имамо информације и упознати смо са детаљима о стилу игре шведског тима, али нас ништа од тога превише не оптерећује. Ко може да игра, играће, ко не може неће и идемо даље - истакао је Стојковић.

Србија ће у Стокхолму играти без двојице најбољих нападача, Александра Митровића који паузира због жутих картона и Душана Влаховића који пропушта цео овај репрезентативни "прозор" због повреде и напорне сезоне у Серији А.

Због тога, као и због згуснутог распореда, селектор је најавио ротације у тиму, којих је уосталом било и између пораза о Норвешке и тријумфа над Словенијом.

Митровић ће бити на располагању селектору Стојковићу за утакмицу против Словеније у Љубљани 12. јуна, а до тада ће тренирати са екипом. Иако нема право наступа, он је са остатком тима дошао и у Шведску.

- Подсећам да је страховит напор за играче овај убитачан ритам и четири утакмице у десет дана. Није лако освежити играче. Ротације у тиму нису никакви експерименти већ одлуке које имају логику. Уједно и прилика за играче са мањом минутажом, они морају да знају да су део тима и да увек буду спремни за игру. Са друге стране, дајете простор неким играчима да се одморе и напуне батерије за предстојеће изазове - изјавио је Пикси.

Капитен орлова Душан Тадић истакао је да је Шведска тврд и добро организован ривал.

- Годинама уназад Шведску репрезентацију краси тимски дух. Сјајно су организовани, физички веома јаки и играју врло дисциплиновано. Колективно се бране, исто тако и нападају, неће нам бити нимало лако. У сваком случају добар тест за нашу екипу да видимо колико можемо. Радујем се овом изазову у Стокхолму и надам се победи. Шведска игра тврдо и жустро, али то је додатни мотив за наше играче. Пробаћемо да им одговоримо нашим стилом игре. Да доминирамо, да противник трчи, а ми да се питамо. Небитно је да ли ћемо играти са једним или са два нападача. То је одлука селектора - изјавио је Тадић.

У дуел на стадиону "Френдс арена" у стокхолмском предграђу Солни, селекције Србије и Шведске улазе са по три освојена бода из прве две утакмице.

Норвешка је на челу Групе 4 са максималних шест бодова, док је Словенија последња без бодова.

БОНУС ВИДЕО - Столица нови тренер Партизана

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08