СРПСКА ПОСЛА: Клуб из лажне државе Косово хтео у Европу, а овај момак га је послао кући и славио као да је освојио Лигу шампиона (ВИДЕО)
ЈЕДАН Србин се данас побринуо да клуб из самопроглашене Републике Косово заврши своју "европску причу".
FOTO: Printscreen/Streamable.com
ФК Гњилане је, ранијим решењем УЕФА да се поменута јужна српска покрајина у европским фудбалским оквирима посматра као некакава посебна држава, добио прилику да се такмичи у квалификацијама за Лигу конференција.
И, на свом терену је тај клуб најпре добио летонску Лиепају с 1:0, а онда је данас одигран реванш.
На стадиону "Даугава" у Лиепаји, домаћин је испрва био у проблемима.
Нити је успео да постигне гол у првом полувремену, нити је дуго задржао ишчекивано вођство - повео је из пенала у 49. минуту, а већ у 51. гости из Гњилана су изједначили.
На сцену је тада ступио Немања Белаковић. Резервиста који је шансу добио после великог предаха у реваншу, момак који је израстао у јунака ове приче.
Србин из Краљева, где је рођен другог дана Божића 1997, као крило је био члан омладинске школе Партизана три године, а сениорску каријеру градио је у ОФК Београду, Новиграду и Чукаричком, пре него што се отиснуо у Спартакс Јурмалу, потом играо за ТСВ Харберг, а од ове године прешао у Лиепају.
Сада је пресудио поменутом ривалу.
Играо се 64. минут када се Белаковић нашао на правом месту после одличног шута клупског колеге, а онда присебно реаговао и матирао голмана Колићија за 2:1.
Грогиране супарнике у финишу је докусурио још један гол Летонаца с беле тачке, но онај погодак Белаковића...
... који је српски интернационалац славио као да га је дао у финалу Лиге шампиона, заправо је пресудно утицао на коначан исход овог (дво)меча, те пролазак Лиепаје у друго коло квалификација.
БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...
Препоручујемо
"ДЕЛИЈЕ" СЛАВЕ: Црвена звезда све јача, довела репрезентативца Србије! (ВИДЕО)
14. 07. 2022. у 16:27
СРПСКА КИМ КАРДАШИЈАН НАПРАВИЛА СВАДБУ ВЕКА: НБА ас лудује уз "Жену од султана" (ВИДЕО)
14. 07. 2022. у 15:21
КАД ВИДИ ЈОКИЋА "НИЈЕ МУ ДОБРО": Најбољи дефанзивац лиге нема одговор за троструког МВП-а
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Минесоте и Денвера који се састају у "Таргет центру" два сата после поноћи.
15. 11. 2025. у 13:00
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца
Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.
13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (1)