НОВИ ШАМАР ЗА БОЛОЊУ: Синиша Михајловић отишао, са севера Италије се и даље лако односе бодови

17. 09. 2022. у 18:04

ФУДБАЛСКИ клуб Болоња недавно је отпустио српског тренера Синишу Михајловића, а експресна замена стигла је у виду новог стратега, бившег фудбалера Тијага Моте.

НОВИ ШАМАР ЗА БОЛОЊУ: Синиша Михајловић отишао, са севера Италије се и даље лако односе бодови

Фото: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Некадашњи репрезентативац Италије данас добио је потврду тога колико ће врашки тежак задатак имати на северу "чизме".

Болоња је после ере Синише Михајловића започела нову а већ на почетку нејаки Емполи је уделио нови шамар бившем тиму српског стратега и победио резултатом 1:0.

Противник је био по мери, екипа која на последњих шест мечева у Серији А има четири нерешена резултата и два пораза. 

Еуфорија на стадиону "Ренато Дилара" је била велика, али уследио је шок за навијаче тима из области Емилио-Ромања, па је Паоло Занети на клупи Емполија однео сва три бода са овог стадиона.

Играч одлуке био је Филипо Бандинели у 75. минуту утакмице који је својим првенцем ове сезоне решио питање победника.

Борбени везиста је одлично испратио акцију свог тима, којој је претходила серија погрешних одлука домаће одбране, закључно са катастрофалном реакцијом Лукаса Скорупског. Прилично незгодну лопту са десне стране послао је Лијам Хендерсон, она је прошла кроз руке пољског чувара мреже и завршила на вху петерца, где ју је у мрежу послао Бандинели. 

Био је то и коначан резултат меча и трећи пораз у сезони Болоње, али и прави хладан туш након тријумфа над Фиорентином после ког је деловало да би могло да се уђе у серију победа.

Марко Арнаутовић је и даље на челу листе стрелаца Серије А са шест постигнутих голова, али је проблем што готово нико други у овом тиму тренутно не показује иоле озбиљнију форму, па је и данас све зависило од нападача српског порекла.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

Рома ће од 18 часова на "Олимпику" покушати да веже две победе и додатно учврсти кандидатуру за пласман у Лигу шампиона, док Сасоло стиже у Рим уздрман после тешког пораза од Јувентуса. Разлика у форми и амбицијама делује јасно, али историја међусобних дуела упозорава да опуштања не сме бити.

10. 01. 2026. у 07:12

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу