"ТАДИЋУ, ПУТИНЕ!" Капитен фудбалске репрезентације Србије разбеснео навијаче свог Ајакса у лудној ноћи Лиге шампиона

Новости онлине

26. 10. 2022. у 21:49 >> 23:18

ДУШАН Тадић је изазвао прилично неконтролисан излив беса код навијача Ајакса, клуба за који наступа.

ТАДИЋУ, ПУТИНЕ! Капитен фудбалске репрезентације Србије разбеснео навијаче свог Ајакса у лудној ноћи Лиге шампиона

Иако је у питању један од најбољих играча "копљаника" последњих година, присталице амстердамског клуба нису могле да му опросте оно што је урадио у првом полувремену утакмице 5. кола Лиге шампиона против Ливерпула.

Тадић, који је из Саутемптона прешао у Ајакс 2018. године, а од тада дао чак 94 гола и имао 98 асистенција на 209 утакмица за холандски клуб, потпуно несвакидашње је "распет" на друштвеним мрежама - зато што није искористио лепу прилику при резултату 0:0.

Ајакс је, наиме, одједном дошао у ситуацију да са четири играча у нападу, уз лопту у поседу, има наспрам себе само двојицу Ливерпулових дефанзиваца и голмана Црвених, али...

Почетак контранапада Ајакса против Ливерпула, Тадић је скроз лево, у дну фотографије / Твитер / vtbl

Иако је лопта с десне стране напада "копљаника" на крају акције стигла до потпуно усамљеног Тадића, који је прилазио с левог крила...

Лопта с десног крила креће лево ка Тадићу, саиграч је пропуштају / Твитер / vtbl

... српски ас је на тренутак оклевао, тек колико да се намести да шутне.

Тадић примирује лопту једним додиром и креће да шутира / Твитер / vtbl

А када је шутнуо лопту, тај ударац је успео да изблокира Трент Александер Арнолд.

Трент Александер Арнолд бутином блокира шут Душана Тадића на мечу Ајакс - Ливерпул / Твитер / vtbl

Иако је у питању била класична неискоришћена прилика, каквих на свакој утакмици има бар по неколико, дакле - није у питању био промашен "празан гол", већ шут са десетак метара, док се испред себе има и голман ривала, и један дефанзивац, десетине навијача Ајакса су осуле "дрвље и камење" на капитена репрезентације Србије.

Ево само неких од тих реакција друштвеним мрежама:

- Разбеснело ме је што је Тадић успео да од Трента "направи" доброг играча.

- Дај, Тадићу, ово је неприхватљиво.

- Брате, како је Тадић још увек Ајаксов фудбалер?

- Тадићу, Путине.

Иако је било и правих псовки упућених српском асу, ово поређење са руским председником Владимиром Путином (који се у западном делу Европе сматра бауком због актуелних односа на релацији Русија - Украјина), довољно говори у ком психичком стању су били поједини навијачи Ајакса - због једне промашене шансе.

Та острашћеност је врло брзо доживела тежак ударац... Тачније, више њих.

Јер, недуго после Тадићевог промашаја у 36. минуту, Мохамед Салах је дао гол за Ливерпул.

- Та Тадићева шанса скупо кошта. Мо Салах... - прокоментарисао је један од навијача после првог гола на мечу, у 42. минуту.

А недуго након што је почело друго полувреме, Ливерпул је још двапут у кратком раздобљу затресао мрежу Ајакса.

Најпре је Нуњез у 49. минуту постигао гол после асистенције Робертсона, а онда је у 52. Салах идеално упослио Елиота који је донео 0:3 Ливерпулу, очај навијачима Ајакса на стадиону "Јохан Кројф арена". И не чуди, нови пораз је њихове љубимце оставио на само три бода из пет такмичарских наступа у елитном друштву (гори је само у тој, А групи, Ренџерс са "нулом") док даље иду Наполи са 15 и Ливерпул са 12 бодова.

Драме, драме!

Од осталих утакмица Лиге шампиона које су игране у среду, највеће фудбалске трилере видели су навијачи у Лондону и Мадриду.

Тотенхем је губио од Спортинга из Лисабона, а онда успео и да изједначи, те да преко Харија Кејна у 95. минуту изнова затресе мрежу, али ... ВАР је поништио тај погодак због веома малог офсајда, па су лондонски "певци" остали без победе која би их већ сада одвела у нокаут фазу Лиге шампиона, а остали су и без искљученог Антонија Контеа, који је беснео после поменуте судијске одлуке.

Судија Дани Макели искључује Антонија Контеа, тренера Тотенхема, на мечу са Спортингом / FOTO: Tanjug/AP

Луда завршница била је и на мечу Атлетико Мадрид - Бајер Леверкузен. Атлетику је тријумф био јако важан, како би сачувао теоретску шансу да прође даље, а онда је при резултату 2:2, у судијској надокнади времена досуђен и пенал за Мадриђане.

Међутим, отписани "фармацеути" су се спасили - и то како: Храдецки је у 95. минуту одбранио једанаестерац Караску, на лопту је потом натрчао Саул Нигуез и погодио пречку, да би Мандава онда пробао да да гол, а на "црти" погодио несрећног Караска (ВИДЕО). Овај епилог је означио крај снова Атлетика о нокаут фази Лиге шампиона, што су играчи Бајера прилично бурно прославили, иако су последњи у групи.

Славље фудбалера Бајера после невероватних промашаја Атлетика на самом крају меча Лиге шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Са друге стране, Бајерн је наставио са својом традицијом да Барселони држи часове, победивши је са чак 3:0, чиме јој је "посолио рану" након што ју је пред овај меч Интер својим успехом "преселио" у Лигу Европе.

Бриж - Порто 0:4 (0:1)

(Тареми 33, 70, Еванилсон 57, Еустакио 60)

Атлетико Мадрид - Леверкузен 2:2 (1:2)

(Караско 22, Де Пол 50 - Диаби 9, Хадсон-Одои 29)

БОНУС ВИДЕО: КОЛИКО ЗАРАЂУЈЕ КИЛИЈАН МБАПЕ: Цифре од којих се врти у глави

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08