МАМИЋЕВ ЕМОТИВНИ ОПРОШТАЈ ОД ЈЕШИЋА: "Мом пријатељу и брату"
МНОГЕ фудбалске личности одале су почаст и послале последњи поздрав Миодрагу Јешићу, а придружио им се и Здравко Мамић.

Фото: N.Skenderija
Он је на свом Фејсбук налогу објавио пост којим се опростио од "мог пријатеља и брата“.
- Не могу да се сетим тренутка у мом животу да ме нешто шокирало, следило и растужило као када су ми заједнички пријатељи јавили претужну вест да је мој пријатељ и брат Јеша погинуо. Шок, неверица и тупост мог ума и тела није ми дозволила да изустим ни реч. Поштовали смо један другог, волели се, певали, китили музику у Бугарској, у Ловечу, у Софији и комуницирали телефоном. Последњи пут си ме звао пре неколико месеци из Саудијске Арабије и договорили смо дружење у Мостару. Драги мој Јеша, био си храбар, срчан и посебно весео човек. Људина, громада, чиста позитива. Недостајаћеш. Довиђења мој брате и чувај ми место у својој екипи коју ћеш ти водити. Воли те и љуби твој брат Мамињо, довиђења - написао је Мамић на Фејсбуку уз постављену Јешићеву фотографију на којој је рукописом написано "Довиђења, Јешо".
Највећи део играчке каријере, од 1980. до 1994. године, је провео међу црно-белима за које је одиграо 148 лигашких мечева и постигао 13 голова. Након тога је играо за турске клубове Алтај и Трабзон.
Тренерску каријеру је почео недуго после окончања играчке, а радио је у скоро 30 клубова.
Водио је, између осталих, ОФК Београд, Партизан, Литекс, Будућност, Сарајево, а радио је и у Турској, Кини, Либији, на Малдивима, у Тунису, Ирану и Саудијској Арабији, где је у септембру окончао последњи тренерски ангажман.
Као играч, био је шампион Југославије са Партизаном, а као менаџер првак арапске лиге са Сфаксијеном из Туниса, Бугарске са ЦСКА из Софије, шампион Либије са Ал Итихадом и Мјанмара са Јангоном.
Препоручујемо

ТИТЕ ОДРЖАО РЕЧ: Бразил после шокантне елиминације од Хрватске остао без селектора
10. 12. 2022. у 11:01

ЈОКИЋ ЈЕ "ПРОВАЛИО" ОКЛАХОМУ! Српски ас зна како да нападне одбрану Тандера и избори седму утакмицу
ДЕНВЕР се налази пред испадањем и потребно му је да Јокић доминира на вечерашњем сусрету како би изборио мајсторицу са Оклахомом у полуфиналу Западне конференције (2.30).
15. 05. 2025. у 11:38

ХАОС У АЛБАНИЈИ! Многи побеснели, за све им "крива" Србија?!
Велико незадовољство влада у Албанији, а за то је тамошњим фудбалским навијачима, условно речено, "крива" Србија.
15. 05. 2025. у 13:21

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)