ВЕК ФУДБАЛА: ФК "Јединство" из Бијелог Поља сто година постојања обележио и повратком у Прву црногорску лигу (ФОТО)
У БИЈЕЛОМ Пољу је обележен велики јубилеј, век постојања Фудбалског клуба Јединство.

Општинс Бијело Поље
-Управо на ту стогодишњицу вратили смо се у Прву црногорску лигу, где традицијом и умећем и припадамо. Није потребно знати превише о црногорском фудбалу, да би спознали величину ''Јединства''. У догледно време надамо се европским наступима нашег Јединства. Зато, нека Јединство траје и побеђује још не 100, него 1.000 година, као што траје миленијум и наша држава Црна Гора - казао је на свечаној академији председник Општине Бијело Поље Петар Смоловић.
Он је био домаћин легендама југословонеског црногорског фудбала, многим генерацијама, садашњим првотимцима и будућим асовима Јединства.
- "Јединств"у је место у врху наше фудбалске елите. Заслужује то наша богата традиција, наш град, али и ови момци који се часно и поштено боре за боје свог клуба - у поздравној речи на свечаној академији казао је председник ФК "Јединство", Нермин Бећировић, истичући да је 100 година велики и значајан период и за много веће државе, градове и друштва уопште, а камоли за бјелопољски клуб, Бијело Поље и државу Црну Гору.
Он је рекао да богата традиција "Јединства" треба да служи на понос свим Бјелопољкама и Бјелопољцима, захваливши се свима који су уткали део себе у историју клуба, где свакако спадају генерације верних навијача, ''ултраса'' који су свакодневно уз своје "Јединство".
На свечаности поводом великог јубилеја приказан је филм ''100 година љубави'', чији су аутори заљубљеници у спорт, новинари Бобан Обрадовић и Слободан Шебек. Пре тога, на на Градском стадиону положени су венци на спомен плочу са именима фудбалера Јединства који су изгубили животе у Другом светском рату, а у галерији Центра за културу је отворена изложба фотографија.
Окупљенима на свечаној академији обратио се и председник Фудбалског савеза Црне Горе, Дејан Савићевић, истичући да је овај клуб синоним не самом за спорт у Бијелом Пољу, већ на целом северу Црне Горе.
-Читав један век, испуњен великим радом, борбом и емоцијама према фудбалу, резултирао је стварањем клуба који служи на част свим грађанима Бијелог Поља. Стогодишња историја клуба обележена је успесима, великим победама и сјајним играчима, који су са поносом бранили боје Јединства. Та богата историја обавезује све структуре клуба да у наредном периоду још посвећеније раде на развоју фудбала и клуба, како би Бијело Поље у годинама које долазе имало стабилног прволигаша. Ја искрено верујем да ће Јединство у будућности бити још успшеније него што је било током првих 100 година постојања, да ће овај клуб изнедрити и нове репрезентативце, сјајне играче, а Фудбалски савез Црне Горе пружаће им несебичну подршку.
Препоручујемо

У БАРУ ПРОТЕСТОВАЛИ ПЕНЗИОНЕРИ: Платили станове, а на усељење чекају 12 месеци (ФОТО)
24. 12. 2022. у 16:30

МЕЉИНЕ НА ПУТУ ОЗДРАВЉЕЊА: Од 1. јануара истурено оделење Болнице Котор
24. 12. 2022. у 22:23

УПРАВА ПОЛИЦИЈЕ ПОТВРДИЛА: Дојаве о постављеним бомбама су биле лажне
23. 12. 2022. у 23:21

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Ренџерс има предност, али "српски" Панатинаикос се неће предати без велике борбе
РЕВАНШ једног од занимљивијих двомеча друго кола квалификација вечерас ће одиграти Панатинаикос и Ренџерс (20.00). Шкотски великан је славио с 2:0 на "Ајбројксу" тако да са озбиљном предношћу долази у Атину, али сигурно је да га очекује изузетно тежак меч пред пуним трибинама "Олимпијског стадиона".
30. 07. 2025. у 07:35

МИЛИОНИ СТИЖУ НА МАРАКАНУ! Црвена звезда обавила још један огроман трансфер!
Најновије вести из ФК Црвена звезда највише пријају - клупској каси.
30. 07. 2025. у 19:55

"Ја сам Хрват, али ово је срамота шта се десило на свадби у Сињу!" (ВИДЕО)
НА ДРУШТВЕНОЈ мрежи ТикТок појавио се снимак са једног свадбеног славља који је изазвао "лавину" реакција.
30. 07. 2025. у 20:27
Коментари (1)