КЕЈН ЈЕ НОВИ ГАЗДА ЛОНДОНА, МИТРОВИЋ БЕЗ ШАНСЕ: Фулам доминирао против фаворита, један тренутак бриљантности пресудио победника

23. 01. 2023. у 23:19

ФУДБАЛЕРИ Фулама поражени су у малом лондонском дербију од Тотенхема. Меч 20. кола Премијер лиге завршен је победом гостију резултатом 1:0.

Још једном је тим са "Крејвен котиџа" показао зубе великом фавориту, још једном су од првог минута напали противнички гол, и још једном је тренер Маркос Силва показао да његов стил игре не зависи од тога који противник је на другој страни.

Имао је Фулам ове хладне острвске вечери надмоћ и у поседу лопте и комплетираним пасовима, као и шутевима у оквир гола, али ни то није било довољно да се дође до бодова са данашњег меча.

Један тренутак инспирације и бриљантности Харија Кејна из надокнаде првог полувремена био је довољан да певци однесу цео плен са обале Темзе.

Изданак Тотенхемове школе је примио лопту, и онда упутио прецизан ударац са толико осећаја, који је завршио у мрежи Бернда Лена.

Фулам је наставио да кидише на противнички гол, али је компактна дефанзива "певаца" одбила све налете ривала.

Митровић је поново био тај "таргет-мен" који је био главна мета својих креативаца из везног реда. Српски ас водио је борбу са противничким дефанзивцима током свих 90 минута на мечу, али је Ерик Дајер успео у потпуности да му физички парира, однесе борбу у скоку, и остави Митра без и једне шансе која би носила епитет - "велика".

Фулам ће у наредном колу Премијер лиге гостовати Челсију на "Стамфорд бриџу", док екипа Антониа Контеа дочекује Манчестер сити на свом терену.

БОНУС ВИДЕО - Тајна највећег фудбалског стадиона на свету

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29