ЏАЈИЋ: Пуна подршка репрезентацији Србије на путу ка ЕП у Немачкој
Председник Фудбалског савеза Србије (ФСС) Драган Џајић изјавио је данас да је у интересу свих да се национални тим пласира на Европско првенство, које ће наредне године бити одржано у Немачкој.

ФОТО: ФСС
Репрезентација Србије окупила се данас у Старој Пазови где је почела припреме за предстојеће мечеве против Литваније и Црне Горе у квалификацијама за ЕП 2024. Србија ће у петак у Београду играти са Литванијом, а три дана касније гостоваће Црној Гори у Подгорици. Џајић је недавно изабран за новог председника ФСС, а 20. март је био први радни дан за ново руководство Савеза. У просторије ФСС на Теразијама 35 у Београду стигли су Џајић и потпредседник Бранислав Недимовић, а присутан је био генерални секретар Јован Шурбатовић.
Џајић је рекао да му прија што се после бројних активности око Изборне скупштине ФСС, пажња јавности коначно усмерила ка терену и припремама репрезентације за старт у квалификацијама за ЕП.
- Коначно можемо да ставимо тачку на све што је било претходних дана, на сва писања медија и да се посветимо конкретним задацима. У интересу свих нас је да фудбалска репрезентација Србије заблиста у квалификацијама и да се пласира на завршни турнир у Немачкој 2024. године. Селектор и играчи имају пуну подршку од нас из руководства, очекују нас велики изазови и веома важне утакмице против Литваније и Црне Горе. Право са Теразија упутићу се ка Старој Пазови и испратити први тренинг репрезентације. Желим да се упознам са играчима и да им пожелим срећу на почетку циклуса за који се надам да ћемо заједничким снагама успети да завршимо у победничком расположењу - рекао је Џајић за званични сајт ФСС.
Џајић је одмах по ступању на нову дужност јасно и гласно назначио шта су приоритети Савеза у наредном периоду.
- Приоритет број један је успех репрезентације и пласман на велика такмичења, а упоредо са такмичарским циљевима морамо да размишљамо о инфраструктури. Моја је велика жеља да се фудбал у Србији игра на бољим теренима и у лепшим условима. То се пре свега односи на Суперлигу Србије и ФСС ће дати све од себе да клубови добију адекватну помоћ при реализацији нових инфраструктурних пројеката. Морамо да имамо модерне фудбалске објекте који могу да одговоре свим захтевима, критеријумима и терминима у календару УЕФА. Све како доликује држави која много воли фудбал и која своју репрезентацију и своје клубове жели увек да види на највећој сцени европског и светског фудбала - истакао је Џајић.
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо

ЈОШ ЈЕДАН ОТКАЗ У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: Љубиша Дунђерски поднео оставку
20. 03. 2023. у 13:55 >> 13:55

"ЂОКОВИЋУ СТИГАО РАЧУН НА НАПЛАТУ": Новаков мрзитељ осуо рафал по српском тенисеру
20. 03. 2023. у 14:40

РУС "ЗАРИО НОЖ У ЛЕЂА" ЂОКОВИЋУ: "Да се Надал није повредио, можда би био број један"...
20. 03. 2023. у 10:12

ТИМ ИЗ КОМШИЛУКА ГРАБИ КА ЛИГИ ШАМПИОНА: "Зелена шума" је на првом мечу показала да је далеко квалитетнији ривал
ФУДБАЛЕРИ Лудогореца ће покушати да одбране гол предности против Динамo Минска са којим се састају у реванш мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона (20.45).
16. 07. 2025. у 08:18

НИЈЕ МОГАО ДА ДОЂЕ СЕБИ: Ево шта је Никола Јокић управо доживео у Кини (ВИДЕО)
Никола Јокић, најбољи кошаркаш данашњице ма шта МВП гласања "стручњака" у НБА лиги говорила, још увек није званично потврдио да ли ће играти за репрезентацију Србије на овогодишњем Европском првенству, али то можда и не чуди јер из спонзорских разлога мора да иде са континента на континент.
17. 07. 2025. у 19:39

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)