"ЖЕСТОКО КАЗНИТЕ МИТРОВИЋА, ЗА НАУК ОСТАЛИМА"! Славни енглески судија без милости према Србину
ЕНГЛЕСКИ медији са великом пажњом баве се потезом Александра Митровића који је у дуелу са Манчестер јунајтедом оштро реаговао на одлуку судије, а о целој ситуацији огласио се и славни судија Марк Клатенбург.

FOTO: AP/Tanjug
Он је подржао иницијативу да Србин буде што оштрије кажњен, а уједно је изнео своја искуства са премијерлигашких терена.
- Судије 'злостављају' сваке недеље, а Александар Митровић је само последњи пример и проблем је што се понашање играча који играју на највећем нивоу преноси све до петлића. Мајкл Оливер је је дао црвени картон Анхелу ди Марији на мечу Јунајтеда и Арсенала 2015. године када га је Аргентинац ухватио са леђа и зато су га сви подржали, а сада би и Крис Кавана требало да буде похваљен због ситуације са Митровићем - написао је Клатенбург у својој колумни на "Дејли Мејлу".
Он је потом наставио...
- Џон Микел Оби из Челсија је једном замахнуо ка мени у судијској свлачионици на Стамфорд бриџу. Вриштао је на мене, викао да ће ми поломити ноге, а држао га је тренер Роберто ди Матео. На крају, Микел је добио само три меча забране и помислио сам да ме ФА (фудбалска асоцијација Енглеске) заје**ва. Требало је да буде суспендован до краја сезоне, ако не и више. Митровић није био агресиван као Микел, али је одгурнуо Кавану. ФА сада може да то искористи за наук осталима. Судије треба да буду поштоване на највишем нивоу, пошто ако нису - то се преноси до најнижих лига - наводи он.
У међувремену, ФА се огласио и објавио да Александра Митровића терети и за "насилничко понашање", а остаје само питање колико ће бити кажњен.
Подсетимо, Манчестер јунајтед је у утакмици четвртфинала ФА Купа на свом "Олд трафорду" успео да победи Фулам са 3:1 и пласира се у полуфинале најстаријег куп такмичења света.
Током меча, након што је саиграч српског аса Вилијан добио црвени картон, Митровић је кренуо да протестује, а и "врапци на грани" на Острву знају да је Митровић потом одгурнуо главног судију. Крис Кавано је без много размишљања показао и њему директан црвени картон и пут ка свлачионици.
БОНУС ВИДЕО: Џајић и Пижон улазе на Скупштину са Зечевићем
Препоручујемо

МИЛОРАД КОСАНОВИЋ ПОНОВО У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: Искусни тренер преузео Младост
19. 03. 2023. у 11:05

АЛКАРАЗ: ''Знам да ћу постати први тенисер света ако тријумфујем, све морам да урадим да бих победио Медведева''
19. 03. 2023. у 13:45 >> 13:46

БРАВО! ХАМАД МЕЂЕДОВИЋ ОСВОЈИО ТИТУЛУ: Победио Хрвата, покорио Мађарску и ушао у ТОП 200
19. 03. 2023. у 13:03

ЕВРОПА ДОМИНИРА: Фудбал који се игра на Старом континенту је "ванземаљски" за остатак света
ДАНАШЊИ програм Светског клупског првенства отвориће Челси и Лос Анђелес који се састају на "Мерцедес бенз стадиону" у Атланти од 21.00.
16. 06. 2025. у 08:35

ЗГРОЗИЛИ СУ МНОГЕ: Оно што су Украјинци урадили на Европском првенству - нико жив није очекивао
Откако је почео рат у Украјини, Русија је била та чији су спортисти чешће били спомињани у светским круговима него украјински, јер је многима било (и још увек јесте) забрањено учешћа на међународним надметањима, али... Овога пута су Украјинци привукли велику пажњу - и то због скандала који су приредили.
15. 06. 2025. у 19:43

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (2)