ЦРНЕ ВЕСТИ ЗА ЦРНОГОРСКИ ФУДБАЛ: Преминуо заменик Дејана Савићевића

Марко Паунић
Марко Паунић

18. 04. 2023. у 08:38

Владан Вучелић, потпредседник Фудбалског савеза Црне Горе (ФСЦГ), преминуо је данас у Подгорици у 60. години.

ЦРНЕ ВЕСТИ ЗА ЦРНОГОРСКИ ФУДБАЛ: Преминуо заменик Дејана Савићевића

Фото: Б. Дабић

Вучелић је био заменик председника Савеза Дејана Савићевића, а велики део свог радног века је провео у фудбалу.

Дуго година је био председник Фудбалског клуба Будућност, налазио се на челу подгоричког клуба када су "плави" 2004. године изборили повратак у тадашњу Прву лигу Србије и Црне Горе, а годину касније одиграли и незаборавне мечеве у Интертото купу са шпанским Депортивом из Ла Коруње, коју су и победили у реваншу.

Обављао је и високе функције у ФСЦГ од стицања независности, био је члан Извршног одбора, потпредседник Савеза, а све до последњег дана обављао је и улогу председника Удружења клубова ФСЦГ - Центар, некадашње Средње регије.

 

Вучелић је неколико година био и директор Луке Бар и подгоричког Водовода. Такође, био је и члан Главног одбора Демократске партије социјалиста (ДПС).

Владан Вучелић биће сахрањен у среду у Подгорици.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова врши притисак на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова "врши притисак" на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ДЕРБИ осмине финала Светског клупског првенства одиграће Реал Мадрид и Јувентус који се састају на "Хард рок стадиону" у Мајамију (21.00).

01. 07. 2025. у 10:34

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (1)

ПРАВНИ ПОСТАО ЛЕГЛО ЗАРАЗЕ: Погледајте како нам изгледају факултети због банде блокадера (ФОТО/ВИДЕО)