КАКВА ЈУРЊАВА ЗА ЧУДОМ: Челси плаче због зицера за подвиг у Лиги шампиона, Реал све издржао!

Новости онлине

18. 04. 2023. у 22:54 >> 22:54

РЕАЛ Мадрид се пласирао у полуфинале Лиге шампиона након што је, после победе над Челсијем од 2:0 на свом терену, у лондонском реваншу тријумфовао такође са тим резултатом.

Спектакуларан меч приредили су ови такмаци, иако су многи очекивали мало тога од "плаваца" који су посртали на свим фронтовима, ангажовали привременог тренера, а за викенд изгубили од Брајтона (2:1).

Ипак, екипа Френка Лампарда се приличо "испрсила" пред европским владаром, оставила за нијансу бољи утисак у првом полувремену, у чијој је завршници имала и колосалну прилику, но бравура голмана Куртоа, који је зауставио шут Кукуреље са угла петерца, спасила је Реал.

Мадриђани су имали своје добре прилике за вођство у уводном делу реванша, Родриго је погодио спољну ивицу стативе, Винисијуш потклоницом прокоцкао идеалну шансу за 0:1 у 41. минуту, али су управо њих двојица била и најзаслужнија што је екипа Карла Анћелотија и дала гол којим су распршени снови лондонског клуба.

Усред велике иницијативе "паваца" који су "пуцали" са свих позиција, у 59. минуту Реал је први пут затресао мрежу супарника.

Побегао је тада у контри јунак овог тријумфа, Родриго, Чалоба који је га је пратио на том десном крилу напада - уклизао је у "празно", а онда је Реалов фудбалер убацио ниско лопту ка другој стативи где је био Винисијуш. Како се одбрана Челсија ту консолидовала, Бразилац који је био у поседу - видео је да је његов несуђени асистент, који се прилично натрчао, већ стигао у срце казненог простора. Винисијуш је управо "повратном" проиграо Родрига, а овај рутински, са 7-8 метара донео важну предност Реалу.

Узалудни су били "потези очајника" којима је прибегао Лампард, његово убацивање у игру Жоаа Феликса, Стерлинга и Мудрика није се исплатило, а Реал је тотално офанзивну поставку ривала казнио.

Десет минута пре краја, по левој страни мадридског напада лопту је добио Винисијуш, вратио је у средину за Федеа Валвердеа који је надмудрио свог чувара, изашао пред голмана и несебично, "продужио" акцију на десну страну где је потпуно сам био Рордиго. Он се с лоптом малтене ушетао у мрежу, потврдивши тим потезом да је чак 11. узастопни пут гигант из Мадрида ушао у полуфинале елитног европског клупског надметања.

У полуфиналу му се придружио и Милан, који је у врло узбудљивом мечу избацио из Лиге шампиона лидера италијанске Серије А, екипу Наполија.

Челси - Реал Мадрид 0:2 (први меч 0:2)

90' - Играће се још три минута судијске надокнаде времена

90' - Изнервирао се Украјинац (иако му гол не би био признат) па је фрустрацију показао прекршајем због ког је добио жути картон.

87' - У офсајду се, накнадно показаном, нашао Михаило Мудрик, али "момак од скоро 100 милиона евра" није искористио шансу за коју се изборио трком иза леђа одбране Реала: шутирао је искоса с леве стране - превише укосо у леву страну.

80' - Надмудрили су комплетну дефанзивну поставку ривала Мадриђани, по левој страни је лопту добио Винисијуш, вратио у средину за Федеа Валвердеа који је надмудрио свог чувара, изашао пред голмана и несебично, "продужио" акцију на десну страну где је потпуно сам био Рордиго који се с лоптом малтене ушетао у мрежу. Све је овде готово, 11. пут у низу Реал ће играти у полуфиналу Лиге шампиона. Нестваран учинак...

80' - Гол! Реал води са 0:2, Родриго још једном стрелац, део публике Челсија напушта трибине!

77' - Мења и Карло Анћеоти. Дани Себаљос улази у Реалову поставу уместо Тонија Кроса. А у Челсију Хаверца мења Мејсон Маунт.

73' - Покушава Челси пресингом на целом терену да дође што пре до лопте. А што пре и до поготка. Три му требају за продужетке...

Детаљ са утакмице Челси - Реал / FOTO: Tanjug/AP

68' - На све или ништа креће Френк Лампард, који мења поставу Челсија. Жоао Феликс, Рахим Стерлинг и Михаило Мудрик улазе у игру за "плавце". Тотална офанзива. (Изашли су Галагер, Фернандез и Кукуреља)

66' - Две прилике, на две стране терена. Енцо Фернандез је извео свој најбољи потез у досадашњем току реванша, но његов шут је одбранио Реалов голман Куртоа, а лоше се по нападача завршила и акција Мадриђана, у којој је Бензема опробао ударац, из окрета и у паду, а био недовољно прецизан.

59' - Побегао је у контри Родриго, по десном крилу, Чалоби који је уклизао у "празно", а онда је Реалов фудбалер убацио ниско лопту ка другој стативи где је био Винисијуш. Како се одбрана Челсија ту консолидовала, Бразилац који је био у поседу - видео је да је његов несуђени асистент, који се прилично натрчао по десној страни, већ стигао у срце казненог простора. Винисијус је управо "повратном" проиграо Родрига, а овај рутински, са 7-8 метара донео важну предност Реалу. И велику, јер је укупан резултат сада 3:0 за Мадриђане.

58' - Гол! Реал води, Родриго стрелац за 0:1!

57' - Нови шут Челсија, који је у великом налету, али нови слаб шут... Хаверц је опробао ударац, и то недовољно квалитетно за меч Лиге шампиона.

55' - Расте узбуђење на "Стамфорд Бриџу", јер Челси тренутно игра и боље и опасније од Реала. Изборио је прекршај ривала (Милитаа) на левој страни свог напада, а после центаршута који није био лош, али не ни много опасан - "плавци" су успели да брзо освоје лопту, но ударац Енца Фернандеза није био довољно снажан нити прецизан да би се резултат променио.

52' - Велика прилика за Челси! После центаршута с десне стране лопта је мало "застала" у казненом простору Реала, на њу је, свега 7-8 метара од гола ривала, натрчао Канте, шутирао је снажно, но лопта је полетела само метар - и шут је био изблокиран.

50' - Челсијев Рис Џејмс је добио жути картон и мораће да пропусти наредну утакмицу ако "плавци" прођу даље.

48' - Док се игра не распламса у наставку реванша, погледајте и фото-причу најзанимљивијег детаља досадашњег тока утакмице, када је Тибо Куртоа "скинуо" зицер Марку Кукурељи и одушевио клупске колеге:

46' - Почело је друго полувреме

Крај полувремена! Врло, врло занимљивог! У првом делу реванша Челси је успео да преокрене збивања у своју корист након почетне иницијативе Реала, па је током уводних 45 минута домаћин имао више лопте у свом поседу (51%), а и више шутева (6 наспрам 5, с тим да су оба такмаца по двапут шутирала у оквир гола).

45' - Како славе играчи Реала одбрану Куртое! Скоро сви га грле. А и не чуди. После врло добре акције Челсија, по десној страни, лопта је лево дошла до усамљеног Кукуреље који је шутирао са угла петерца, али је голман Мадриђана успео да му "уђе" у шут и изврсном интервенцијом спречио вођство Челсија. Да је сада гол "пао", "плавцима" би био много лакше да ка подвигу јуре у наредних 45 минута. Овако им и даље недостају два поготка да би анулирали заостатак из Шпаније.

43' - Одлична контра Реала. Валверде се изврсни пробио по десној страни, претрчавши око 60-70 метара, Винисијуш је одвукао чуваре у средину шеснаестерца, а проиграни Бензема код даље, леве стативе - лоше захватио лопту. Истини за вољу, била му је и прејако и мало предалеко послата.

41' - Аух, велика шанса за Реал! Потклоницом је Винисијуш Жуниор ударио лопту након што је умакао чувару и дошао у идеалну прилику да са 6, 7 метара, искоса с леве стране, у мрежу спроведе центаршут с десног крила. Промашио је целу мету!

Детаљ са утакмице реванша четвртфинала Лиге шампиона између Челсија и мадридског Реала / FOTO: Tanjug/AP

39' - Челси покушава (и неретко успева) да додавањима кроз средину пронађе пукотине у одбрани Реала, но додавања су врло мало непрецизна, те мрежа гостију и даље мирује јер још увек нема шута који би угрозио Куртоу.

35' - Јавна опомена и за Челсијевог играча. Жути картон добио је Кукуреља.

32' - Све узбудљивији дуел. Најпре добра акција Челсија, коју је у последњи час прекинуо офсајд, а онда нови шут Реала који Аризабалага брани - Модрић се лепо "провукао" по десној страни напада и упутио низак ударац, који је голман "плаваца" скренуо у корнер. После њега, домаћини су отклонили опасност.

28' - Врло квалитетна додавања Реала омогућила су "краљевском клубу" да дође до шута, но Винисијуш (за ког се испоставило касније да је у малом офсајду) искоса с леве стране је шутирао у ближи угао, где је лопту и сачекао голман Челсија Аризабалага.

25' - Галагер је центрирао с леве стране, а Камавинга лукаво, као да има 20 година искуства, а не толико од рођења, надмудрио Хаверца и његове колеге из Челсијеве офанзивје и - пропустио лопту да изађе ван терена.

22' - Жути картон за Реаловог Милитаа. Ако Мадриђани прођу даље, неће моћи да игра у првом мечу полуфинала.

20' - Статива! Увраћа Реал преко Родрига, који се лепо снашао на десној страни напада и изградио сам себи позицију за шут, но лоптом погодио оквир гола, после чега је она отишла у гол-аут.

17' - Три корнера је у кратком року извео Челси, није успео из њих да припрети, али јесте после једног тропотезног покушаја да се Хаверц добро проигра у срцу Реаловог шеснаестерца. Ипак, лопта му је била превисоко упућена, па је једно дефанзивно одигравање грудима омогућило голману Мадриђана да преузме посед.

Детаљ са реванш утакмице четвртфинала Лиге шампиона Челси - Реал Мадрид / FOTO: Tanjug/AP

14' - Примирили су играчи енглеског клуба госте из Шпаније. Све безопасније делују додавања Реала, а све је чешће Челси с лоптом у поседу на супарничкој половини.

10' - Аух, каква прилика за Челси! Прва, али изненадна и велика. После дугачког додавања "плаваца" и њиховог покушаја да припрете ниским центаршутем с десне стране, лопта се одбила баш пред њиховог везисту Кантеа који је био сам на око 13-14 метара од гола, но шутирао је "из прве" левицом - тик покрај спољне ивице стативе!

7' - Челси на моменте игра у формацији 5-3-2, и то када се брани. То је у овим тренуцима довољно да се спрече опасни напади Реала (Винисијуш је малопре пробао да центрира ка Бенземи, али прејако је то учинио), но циљ лондонског клуба није само да буде у дефанзиви, већ да надокнади два гола заостатка. Засад од те "надокнаде" нема ни трага ни гласа.

5' - Иако "плавцима" треба победа, и то велика, у првих пет минута 69% времена је лопту у свом поседу имао мадридски тим.

3' - Уводни покушаји и једне и друге екипе окончали су се испред супарничких шеснаестераца

1' - Реванш на "Стамфорд бриџу" је почео!

20.30 - Подсетимо, вечерас се игра још један реванш, а утакмицу Наполи - Милан можете да пратите у посебном блогу уживо портала "Новости".

20.17 - Ево и стартних постава:

Челси: Аризабалага - Чалоба, Силва, Фофана - Џејмс, Канте, Фернандез, Ковачић, Кукурела - Галагер - Хаверц

Реал Мадрид: Куртоа - Карвахал, Милитао, Алаба, Камавинга - Валверде, Крос, Модрић - Родриго, Бензема, Винисијуш

Уочи меча

Наизглед, "све је готово". Реал Мадрид је добио први сусрет са 2:0. Челси је наставио да посрће на свим фронтовима, па је за викенд изгубио од Брајтона са 2:1.

Реал можда може да заборави на шпанску титулу, али не и на европску.

Дао је гол на седам последњих гостовања у Лиги шампиона. Добио је три од последња четири гостовања енглеским клубовима, укључујући и прошлогодишњих 1:3 у Лондону. није тако давно ни оних 5:2 против Ливерпула минулог месеца.

Тренер Карло Анћелоти је одморио добар део првотимаца у суботњој првенственој победи против Кадиза (2:0), али што због повреда Тонија Кроса и Винисијуса Жуниора, што због чињенице да се на клупи Челсија, макар привремено, вратио Френк Лампард (који, притом, има на располоагању екипу у коју је уложено скоро пола милијарде евра у претходних годину дана) - чудо не треба искључити... Док Реал то не озваничи.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13