СРАМНО САОПШТЕЊЕ: Фудбалски савез Украјине напао (и) Црвену звезду

Дарко Николић
Дарко Николић

10. 07. 2023. у 20:15

Фудбалски клуб Црвена звезда је један од разлога за прилично оштру реакцију Фудбалског савеза Украјине (УАФ), и то само зато што је решио да део својих припрема обави у Санкт Петербургу. А тамо за наступ у групној фази Лиге шампиона залет хвата на међународном пријатељском турниру. Иако спорт нема ама баш никакве везе са ратом који се тренутно дешава у Украјини, УАФ за то не мари, па се и првак Србије, ни крив ни дужан, нашао "на тапету".

СРАМНО САОПШТЕЊЕ: Фудбалски савез Украјине напао (и) Црвену звезду

FOTO: FK Crvena zvezda

"Новости" вам у целости преносе пропагандно саопштење УАФ које нема везе са фудбалом:

"Фудбалски савез Украјине категорично осуђује учешће Нефчија из Бакуа, Црвене звезде из Београда и Фенербахчеа из Истанбула на пријатељском турниру у Санкт Петербургу, у Русији. Још једно, подсећамо фудбалску заједницу Европе и целог света да је фудбал у Русији увек био кориштен као пропагандно средство за локални злочиначки режим.

Већ много година, ова пропаганда и фудбал као њен саставни део, ради против Украјине и има циљ да уништи све што је украјинско. ФС Русије ниједном од 2014, када су руске трупе први пут напале територију Украјине, нити после 24. фебруара 2022, када је почела инвазија у пуној снази, није осудила потезе злочиначких власти Русије, што се може искључиво протумачити као тиха подршка Руској Федерацији за све злочине против Украјине.

ФС Русије, други клубови а нарочито ФК Зенит из Санкт Петербурга који организује овај турнир, настављају да плаћају порез Руској Федерацији и тако спонзоришу тероризам. Подсећамо да је Русија препозната као спонзор тероризма од стране скупштине ОЕБС-а, Европског паралемнта и парламентарног заседања НАТО-а, као и да је Међународни кривични суд у Хагу издао налог за хапшење терористичког вође те државе, Владимира Путина.

Фудбалски савез Украјине је више пута апеловао на УЕФА, ФИФА и наше партнере из европске фудбалске заједнице и света да спрече (свачије) учешће у фудбалским такмичењима у којима има и руских тимова, нарочито на руској територији, као и (да се спрече) посете Русији и учешће у било ком догађају у коме учествују представници Руске Федерације или руске фудбалске заједнице. Јер, било која сарадња са руским фудбалом и посета територији терористичке државе помаже да се скрене пажња са геноцида над Украјином.

Они помажу да се пажња међународне јавности скрене са десетина хиљада недужних жртви, укључујући многе деце, од огромног уништења широм Украјине, од милиона уништених живота, што су злочини који немају рок застарелости и за које су одговорни и злочиначко руководство Русије и сви који имају било какве везе са пуњењем буџета терористичке државе".

Подсетимо, Звезда је на поменутом турниру победила домаћи Зенит са 2:1, потом Нефчи са 4:0, а остала јој је још једна утакмица на овом турниру у Русији, и то против Фенербахчеа, у среду 12. јула.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКУВАЛО СЕ: Милан има прилику да се победом у великом дербију озбиљно приближи водећем Интеру!

ЗАКУВАЛО СЕ: Милан има прилику да се победом у великом дербију озбиљно приближи водећем Интеру!

ПОСЛЕ веома битне победе над Интером у "Дерби Дела Мадонини", Милан гостује Лацију у недељу увече са јасним циљем ,наставити потеру за вечитим ривалом у борби за титулу (20.45).

15. 03. 2026. у 07:30

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (16)

ПАРТИЗАН ДОБИЈА ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Полазник Ајаксове школе опција више за Срђана Благојевића!