КРАЈ КАРИЈЕРЕ ЗА ОСВАЈАЧА МУНДИЈАЛА У КАТАРУ? Аргентинац суспендован на две године због допинга

Филип Милошевић

20. 10. 2023. у 14:36

Алехандро Папу Гомез је пао на допинг тесту и следи му двогодишња суспензија, јављају шпански и италијански медији.

КРАЈ КАРИЈЕРЕ ЗА ОСВАЈАЧА МУНДИЈАЛА У КАТАРУ? Аргентинац суспендован на две године због допинга

FOTO: EPA

Тест на недозвољене супстанце је урађен док је Гомез био члан Севиље и спремао се за пут на Мундијал. Доктори су изненада посетили тренинг Севиље и урадили антидопинг контролу. Резултати су дошли недељама касније, а играчева верзија приче је да му је једне ноћи било лоше и да је попио дечји сируп за кашаљ без консултација са клупским лекаром. Овакви поступци нису дозвољени и играчи су обавезни да се за узимање сваког лека прво посаветују са медицинским тимом у клубу.

Папу Гомез има 35 година и врло вероватно је ово крај његове каријере. Тешко је очекивати да ће се Аргентинац вратити фудбалу након дуге паузе.

БОНУС ВИДЕО: Капитен кошаркаша Србије Богдан Богдановић честитао Новостима 70. рођендан

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

НАПОЛИ у 35. колу Серије А дочекује Кремонезе на стадиону „Дијего Армандо Марадона“, у мечу који за домаћина има императив победе. Екипа Антонија Контеа жели да одложи могућу шампионску прославу Интера и остане у трци бар још једно коло. Ипак, после недавних киксева, титула је све даља.

24. 04. 2026. у 08:19

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Док се приводи крају (засад само двонедељно) примирје, услед ког је напад на Иран започет од стране САД и Израел прекинут, бар у овом тренутку, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

23. 04. 2026. у 20:00

Коментари (0)

Вратиће вам се као бумеранг... Руси упозоравају Европску унију и најављују одговор