КАО У АРГЕНТИНСКИМ ДЕРБИЈИМА: Утакмице Андерлехта и Стандарда до 2025. без гостујућих навијача
Утакмице између Андерлехта и Стандарда из Лијежа играће се без присуства гостујућих навијача до краја сезоне 2024/2025, наводи се у данашњем саопштењу два белгијска фудбалска клуба, преноси Хина.
фото: Н. Параушић
У саопштењу се истиче да је ова одлука донета после бројних инцидената последњих месеци у којима су учествовали навијачи Андерлехта и Стандарда.
- Током последњих шест година, 'класико' је био прекидан четири пута - објаснили су из ова два клуба које Фудбалски савез Белгије редовно кажњава због инцидената.
Утакмица осмине финала Купа Белгије између Андерлехта и Стандарда била је прошлог четвртка прекинута на дуже време, а навијачи оба клуба су оштетили трибине, бацали столице и користили пиротехничка средства.
Локални медији наводе да се очекује да Фудбалски савез Белгије (РБФА) казни оба клуба због инцидената навијача.
Андерлехт и Стандард јуче су одиграли без победника, 2:2 у мечу 17. кола белгијског шампионата.
Андерлехт се налази на другом месту на табели белгијског првенства са 35 бодова, док је Стандард девети са 21.
БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив
Препоручујемо
ТАДИЋ И ЏЕКО ИМ ''ДОШЛИ ГЛАВЕ''! Бешикташ одстранио петорицу играча из првог тима
11. 12. 2023. у 15:16
ЧЕКАЈ, СТАНИ! Сви су их отписали, али Вулвси нижу победе и нису одустали од опстанка у Премијер лиги!
ТРЕЋИ узастопни лигашки тријумф фудбалери Вулверхемптона покушаће да остваре на "Џи теку" где ће их од 21.00 угостити Брентфорд.
16. 03. 2026. у 10:22
ЗАПАД У ШОКУ! Не може да верује шта је Русија управо урадила
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Италије. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања.
16. 03. 2026. у 12:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)