ГАЛТИЈЕ ОСЛОБОЂЕН ОПТУЖБИ: Бивши стратег Нице и ПСЖ победио на суду
Кристофа Галтијеа (56), бившег тренера Нице, касније и стратега ПСЖ, суд је јуче ослободио оптужби за дискриминацију муслиманских играча.

FOTO: Tanjug/AP
Галтије је оптужен и приведен летос у Ници, због оптужби да је имао расистичке испаде. Те оптжбе против њега је изнео бивши спортски директор Нице Жилијен Фурније.
Истрага је била покренута због сумње у дискриминацију у фудбалском клубу Ница. Кристоф Галтије је оптужен да је говорио против црнаца и припадника исламске верописповести док је састављао тим за сеозну 2021/2022.
Свом претпостављеном Фурнијеу је, наводно, у интерној клупској преписци између осталог поручио поводом састављања тима да треба да “води рачуна о реалности у граду и да не може да буде толико црнаца и муслимана у тиму”.
Кристоф Галтије је оштро демантовао ове наводе и ангажовао адвоката ради подношења тужбе. Фурније је, иначе, демантовао да је он тај који је пустио садржај мејла у јавност у коме су откривене Галтијеви наводни ставови.

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Неприкосновени Реал долази на "Метрополитано" да додатно загорча живот свом великом градском ривалу
СЕДАМ везаних победа или прекид перфектне серије? Реал Мадрид у суботу стиже на „Метрополитано“ са савршеним учинком у сезони, док Атлетико под вођством Дијега Симеонеа тражи начин да врати самопоуздање после слабог првенственог старта и пораза од Ливерпула у Лиги шампиона. Напетост и улози су максимални и сигурно је да нас очекује прав спектакл у престоници (16.15).
27. 09. 2025. у 07:20

ДОНАЛД ТРАМП ШОКИРАО АМЕРИКАНЦЕ: Најавио нешто што нико није очекивао!
Најновије вести из Беле куће, после последњег обраћања Доналда Трампа, председника Сједињених Америчких Држава, изненадиле су јавност у тој земљи.
26. 09. 2025. у 19:19

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (0)