ТРИЛЕР-ДЕБИ ВЛАДАНА МИЛОЈЕВИЋА: "Делије" нису очекивале овакву Звезду, али победа је остварена - и то како! (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

17. 01. 2024. у 17:48

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде одиграли су први пријатељски меч у склопу припрема на Кипру. Црвено-бели су после преокрета победили кипарског друголигаша Хлораку са 3:2 (1:2).

ТРИЛЕР-ДЕБИ ВЛАДАНА МИЛОЈЕВИЋА: Делије нису очекивале овакву Звезду, али победа је остварена - и то како! (ВИДЕО)

ФОТО: ФК Црвена звезда

Повратник на клупу шампиона Србије Владан Милојевић одлучио је да на овом мечу два тима играју по полувреме.

Тако је Звезда утакмицу почела у саставу: Глазер - Николић, Спајић, Драговић, Радојевић - Стаменић, Канга - Олајинка, Катаи, Лучић - Ендијаје.

Боље су црвено-бели отворили сусрет. Само осам минута има је било потребно да дођу до предности. Олиајинка је био оборен у казненом простору ривала, а сигуран са беле тачке био је Катаи.

Управо је стрелац гола имао још две добре шансе да дуплира предност, али није успео да пронађе пут до мреже ривала.

Промашаје Звезде казнио је кипарски тим. У размаку од три минута Холарака је постигла два гола и направила преокрет. Најпре је Фратеа у 34. минуту поравнао, да би у 37. Тијерно донео вођство.

У наставку утакмице на терену су за црвено-беле били: З. Поповић - Николић, Милосављевић, Милуновић, Радојевић - Мијаиловић, Кнежевић - Кабић, Шљивић, Митровић - Кахвић.

Кренула је екипа са "Маракане" да напада не би ли што пре дошла до изједначења. То је успела да уради у 60. минуту. Кнежевић је извео слободан ударац, Кахвић је главом пребацио лопту на другу стативу, а тамо је Митровић био добро постављен и поравнао је резултат.

На крају је Звезда успела да дође до тријумфа. Играо се 89. минут када је лопта после грешке једног играча Хлораке дошла до Кнежевића који је се нашао сам испред голмана противника и није му било тешко да затресе мрежу.

Црвено-белима следе утакмице против Залаегершега, лучанске Младости, суботичког Спартака, док се чека име још једног ривала.

Звезда други пријатељски меч игра у суботу од 13 сати против мађарског клуба.

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ПОЧЕЛА ПРИПРЕМЕ: Владан Милојевић одрадио први тренинг по повратку у клуб

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПАКЛЕНИ ИЗАЗОВ ЗА ЗВЕЗДУ: Савршени двоструки првак Европе јури девету победу у низу!

ПАКЛЕНИ ИЗАЗОВ ЗА ЗВЕЗДУ: Савршени двоструки првак Европе јури девету победу у низу!

ПОРТО наставља своју перфектну сезону вечерас на Драгау“ где ће од 21.00 угостити Црвену звезду у другом колу групне фазе Лиге Европе. „Змајеви“ под вођством новог тренера Франческа Фариолија изгледају незаустављиво – осам утакмица, осам победа, уз само један примљен гол. Са друге стране, шампион Србије долази у Португалију после ремија са Селтиком (1:1 )у првом колу, свестан да сваки наредни меч може бити кључан у борби за пролаз даље.

02. 10. 2025. у 07:30

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба играће у Србији са Макабијем из Тел Авива, одлука је донета из сигуроносних разлога, а поред чињенице да публике неће бити оба тима суочена су са бројним логистичким изазовима.

01. 10. 2025. у 16:02

Коментари (0)

Техноманија и Никола Симић – Нова Енергија која помера границе