САЈАМ ВЕТЕРАНА: Организује се Светско првенство за играче преко 35 година
У ЈУНУ ове године у Енглеској ће се одржати прво Светско првенство за играче старије од 35 година на којем ће учествовати екипе осам бивших светских првака. На турниру би требало да играју репрезентације Аргентине, Бразила, Француске, Немачке, Италије, Уругваја, Енглеске и Шпаније.

фото: ЕПА
Организатор је компанија Елит Плејерс Груп – удружење врхунских бивших фудбалера и спортских бизнисмена који су удружили снаге прошле године.
На шампионату који ће се звати ЕПГ Куп право учешћа имаће играчи старији од 35 година, који су играли за репрезентацију или су наступили 100 пута у првој лиги.
Утакмице би трајале 70 минута, играло би се 11 против 11 с "летећим изменама", а екипе би се састојале од 18 играча. Познати су и датуми сусрета.
Четвртфинале је на распореду 4. и 5. јуна, оба полуфинала 8. јуна, а финале 11. јуна. Организатори су намерно одабрали раздобље између финала Лиге шампиона и почетка Европског првенства.
За сада је познато да ће домаћина Енглеску предводити Стив Мекманаман, Мајкл Овен, Френк Лампард и Роби Фаулер, код Аргентинаца су за сада познати Естебан Камбиасо, Ернан Креспо и Пабло Забалета.
За Бразил би требало да играју Кака, Роналдињо и Ривалдо, а Француску ће предводити Кристијан Карембе, Тјери Анри и Марсел Десаи. Боје Немачке браниће Кевин Курањи, Месут Озил и Сами Кедира, а италијанске Марко Матераци, Фабио Канаваро и Франческо Тоти. Код Шпанаца већ су потврдили учешће Мичел Салгадо, Давид Виља и Карлес Пујол, а код Уругвајаца Диего Лугано и Диего Форлан.

ВИМБЛДОН: Ђоковић чекира карту за полуфинале, Синерова повреда "отвара врата" Шелтону...
УЛАЗИМО у саму завршницу Вимблдона и редакција Типа вам је саставила тикет направљен искуљиво од парова четвртфинала најпрестижнијег тениског турнира на свету.
09. 07. 2025. у 10:00

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

АРКАН ЈЕ ЗБОГ ЊЕГА ЗАПЛАКАО: Пустио је сузу на сахрани кума
ДРАГАН Ковач Кова, легенда шведског подземља, ликвидиран је пре тачно 24 године, испред ресторана у Стокхолму.
09. 07. 2025. у 11:36
Коментари (0)