ЛУКА ЈОВИЋ СУСПЕНДОВАН! Ово се не прашта у Италији

Новости онлине

20. 02. 2024. у 17:52

Лука Јовић је таман почео да у последње време блиста у дресу АЦ Милана, али не само да гостовање Монци неће памтити по добру, већ једно време неће моћи ни да игра такмичарски фудбал.

Подсетимо, у мечу 25. кола Серије А, српски репрезентативац је искључен.

Након што је Монца головима Песине из пенала у 45. минуту, а онда шест минута касније, у оквиру судијске надокнаде времена, преко Данија Моте дошла до 2:0, само што се борба распламсала у другом полувремену, дошло је до инцидента.

Наиме, Ицо је са две руке одгурнуо нашег голгетера, што судија Коломбо није видео, а онда је, делић секунде касније, испровоцирани Лука Јовић одгурнуо поменутог ривала.

Како га је, у жару борбе, закачио мало и по лицу, а супарник пао као да је нокаутиран у рингу, Јовићу је показан црвени картон:

Српском репрезентативцу је данас изречена казна:

Суспендован је на две утакмице у Серији А, па ће пропустити мегдане са Аталантом и Лациом.

Та казна, наравно, не важи за међународне мечеве, па ће бити на располагању стручном штабу за меч Лиге Европе са Реном.

Драма у финишу утакмице

Милан је у поменути меч ушао као трећи на табели, са могућношћу да после кикса Јувентуса (и поред гола Влаховића) престигне "стару даму", за којом је заостајао два бода.

Међутим, два гола мање и играч мање, тај задатак су учинили "немогућом мисијом", иако је ривал био "тек" једанаестопласирана Монца.

Па опет, росо-нери се нису предавали.

Најпре је резервиста Жиру, брзо по уласку након искључења Србина, дао гол којим је преполовљен заостатак, да би бројчано слабији Милан стигао и до 2:2, када је у 88. минуту још један играч који је ушао са клупе, асистент код првог гола, Пулишић, погодио мету.

Но, од преокрета гостију "из снова" - није било ништа.

Разлог?

Миланови играчи на позајмици у Монци.

Најпре је и трећи резервиста, али Монцин, дао је погодак - Бондо је у 90. минуту са дистанце, веома лепим поготком затресао мрежу ривала, за 3:2 у корист домаћина, и то после додавања Милановог играча на позајмици - Данијела Малдинија.

А грогираног гиганта потом је, у шестом минуту надокнаде, "докрајчио" још један момак који је ушао у игру са клупе, такође позајмљени играч росо-нерих, Лоренцо Коломбо, поставивши 4:2.

Лука Јовић - потпуно несвакидашња каријера

Млад је Лука Јовић још увек, млад је и улазио у историју српског фудбала.

Рецимо, само 16 година, пет месеци и пет дана од датума када је дошао на свет (23. децембра 1997.) дебитовао је за први тим Црвене звезде, и тог 28. маја 2014. је оборио рекорд Дејана Станковића као најмлађи стрелац црвено-белих у такмичарском мечу.

Или, 18. октобра 2014, постао је најмлађи учесник "вечитог дербија":

Имао је тада 16 година, девет месеци и 25 дана, чиме је за девет месеци оборио рекорд Дејана Миловановића.

Па, и када је прешао у Бенфику, а као њен позајмљен играч успео да заблиста у Ајнтрахту, ушао је у историју Бундеслиге јер је имао само 20 година када је, 19. октобра 2018, постао најмлађи стрелац пет голова на једном мечу немачког шампионата.
Да, Јовић је млад улазио у фудбалску историју.

Али, баш та "инерција" га је и скупо коштала када се ради о гиганту европског фудбала, мадридском Реалу.

- Све је пошло по злу од самог почетка - рекао је недавно Лука Јовић о преласку у табор "краљевића" и открива шта је тамо и тада био главни проблем:

- Прерано сам напустио Ајнтрахт. Када сам стигао у Мадрид, сва светла су била уперена у мене. Било је тешко прилагодити се највећем клубу на свету. То је било несрећно искуство поред повреда, короне и неправедног притиска - истакао је српски голгетер за италијанску "Републику".

После 27 голова за Ајнтрахт у сезони 2018/2019, у наредне три године дао је само три за Реал.

А после трогодишње ноћне море у Мадриду, уследила је селидба на "чизму". Најпре у Фиорентину, за коју је дао 13 голова на 50 утакмица, а онда је стигао позив са Сан Сира.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

СРБИ ПЕВАЛИ, А ОНДА... Онда су наишли Данци и десило се - ово! (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија је пред утакмицом одлуке: против Данске игра "бити или не бити" меч за свој о(п)станак на ЕУРО 2024. Уочи тог такмичарског наступа десила се једна занимљива сцена на улицама Минхена, града у коме се и игра поменути фудбалски мегдан.

25. 06. 2024. у 16:29

О ОВОМЕ СЕ НЕ ПРИЧА: Рођак Луке Модрића био мајор у Крајини - Јово сведочио у Хагу против Готовине (ФОТО)

ФУДБАЛЕРЕ Хрватске неколико секунди делило је од осмине финала Европског првенства које се ове године одржава у Немачкој, али се онда све распало у осмом минуту надокнаде.

25. 06. 2024. у 20:15