БОНУС И ЂИГА ПРВА БРИГА: Тренер Звезде Владан Милојевић има доста проблема пред "вечити дерби"
НЕВОЉА је погодила тамо где је екипа најосетљивија. Пред вечити дерби са Партизаном у суботу (17.00), много важном у неизвесној бици за титулу, у Звезди муку муче са штоперима.

FOTO: FK Crvena zvezda
Нису велике шансе да се капитен Александар Драговић опорави од повреде мишића и заигра против комшија, неизвестан је и Урош Спајић, јер је и он са болном гримасом завршио дерби са ТСЦ у Бачкој Тополи. Тренер црвено-белих Владан Милојевиић је овај тандем највише уигравао на припремама и он је на старту пролећне сезоне представљао чврст камен темељац у играма и победама шампиона.
У све четири утакмице другог дела Драговић и Спајић су успешно држали последњу линију тима, само једном им се придружио Ђига, на гостовању у Новом Пазару, када је промењен систем са тројицом играча позади. Млади и перспективни дефанзивац Буркине Фасо због обавеза на Купу Африке касније се прикључио екипи и добио је улогу да из другог плана помаже екипи. Са клупе је ускочио на последњем мечу када се повредио Драговић у 28. минуту и није се баш прославио, јер му је побегао нападач ТСЦ Пантовић код изједначења и то у петерцу, после корнера. Нешто касније, Ђига је "запливао" код једне контре домаћина, када се истакао Звездин голман Глазер и одличном интервенцијом спречио други погодак.
Имао је млади штопер и у јесењем делу сезоне неколико грешака и ризичних интервенција, али је читава одбрана код израелског тренера Бахара била лабава и често је примала поготке, у првенству просечно један по мечу, превише за екипу која брани шест везаних титула.
Знало се зато да ће приоритет код Владана Милојевића бити да што пре затегне и учврсти дефанзивни блок, код њега никад није могло "лабаво", пошто добија оспице од лако примљених голова. Две капитулације у четири тешке утакмице могу да прођу и потврда су да је Звездина дефанзива постала чвршћа и сигурнија.
Ипак, Милојевић ће због проблема са повредама бити принуђен да још више убрза Ђигину едукацију и што боље га припреми за меч са Партизаном, где би свака грешка могла скупо да се плати.
Други проблем за Звездиног стратега биће и одлука кога од бонуса да уврсти у први тим. Очекивало се да ће Коста Недељковић бити стандардно решење, док се нису појавили његови проблеми са куком. Милојевић је сваки пут покушавао са другим решењем, шансу су добијали Шљивић, Сремчевић, Мимовић, Стаменић, Лучић и Радојевић и још се нико од њих није наметнуо као фаворит за првотимца.
Прескочио први дерби
ПО доласку из Базела на позајмицу Насер Ђига је одмах добио прилику у првом тиму и пружио је добру партију на ватреном крштењу против Манчестер ситија на "Етихаду". Био је Бахаров адут на свих шест утакмица у Лиги шампиона, у првенству Србије до сада је забележио 11 наступа (960 минута), али није играо у првом мечу и поразу од Партизана.
БОНУС ВИДЕО: ЕКСПРЕСАН ОДГОВОР ШАМПИОНА: Букари распаметио "делије" против ТСЦ-а
Препоручујемо

НБА ЛИГА ЈЕ У ПРОБЛЕМУ ЗБОГ ЈОКИЋА И ДЕНВЕРА: Мало ко је ово очекивао
05. 03. 2024. у 08:54

ШТА ОВО БИ? Хамад Међедовић избачен са Индијан Велса како нико није могао ни да сања
05. 03. 2024. у 07:26

РАФА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал у Индијан Велсу доживео оно чему се најмање надао
05. 03. 2024. у 07:13

НИКО ГА НЕ МОЖЕ САЧУВАТИ: Доминацији Николе Јокића нема краја!
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Нагетса и Лејкерса који се састају у "Бол арени" (2.30).
14. 03. 2025. у 15:17 >> 15:17

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)