НИКАД ЛУЂА ЛИГА ШАМПИОНА! Једанаест голова у два реванша, невероватан фудбал у четвртфиналу! (ВИДЕО)

Новости онлине

16. 04. 2024. у 23:03

У уторак увече постала су позната прва два учесника полуфинала УЕФА Лиге шампиона у фудбалу, а резултати су, колико занимљиви, толико и плод нестварних реванша.

Подсетимо, у првим мечевима, пре седам дана, Барселона је као гост победила Пари Сен Жермен са 2:3, а Атлетико у Мадриду са 2:1 Борусију из Дортмунда.

Тимови који су тада поражени, прошли су даље: ПСЖ је као гост нокаутирао Барсу са 1:4, а Борусија у, такође "лудом" мечу, елиминисала мадридске "јорганџије" победом од 4:2 у реваншу и први пут од 2013. нашла се међу четири најбоља тима.

Барселона "поцрвенела", а отписани "свеци" настављају сан о евро-титули

После тријумфа у Паризу, а онда и врло раног вођства када је Рафиња дао гол за 1:0 после одличног продора Јамала поред Нуња Мендеша (ВИДЕО), чинило се да је већ тада, у 12. минуту, Барселона обезбедила пролазак даље.

Имала је укупних 4:2 и ништа пред 50.309 гледалаца на Олимпијском стадиону није указивало да ће бити другачије.

Али...

У 29. минуту Барсин Араухо је направио кључан потез - директан црвени картон је добио јер је као последњи играч одбране направио прекршај на рубу казненог простора).
А казне за то су почеле да се ређају како је време одмицало.

Најпре је Дембеле поравнао на 1:1 снажним ударцем у 40. минуту (ВИДЕО).

Потом је Пари Сен Жермен већ на почетку другог полувремена, у 54. минуту, повео јер нико од играча Барсе није изашао пред Витињу после "скраћеног корнера" и потоњег шута са дистанце (ВИДЕО).

Затим је тренер Барселоне, Ћави, искључен јер је, назадовољан суђењем Румуна Ковача, шутирао рекламе покрај игралишта (ВИДЕО) у 56. минуту.

Пет минута касније Килијан Мбапе је искористио пенал за 1:3 (ВИДЕО).

А онда, у 89, из трећег покушаја ПСЖ-а у контри, Мбапе поставио и коначних 1:4 (ВИДЕО) за славље "светаца" и главобоље у Барселони. Ко зна, ако пређе у Реал, можда је ово само почетак његовог малтретман славног клуба којим се дичи шпанска провинција Каталонија...

Луди меч у Дортмунду: Даћете нам три пута по два гола, за понети!

После мадридских 2:1 за Атлетико, Борусија је била свесна да мора да два гола више од "јорганџија" да би прошла даље (осим, наравно, минималне разлике у њену корист, која би значила продужетке, потом пенале).

И, испрва је све деловало као у бајци за "милионере":

У 34. минуту Брандт је добио лоб-додавање од Хумелса на левој страни, па из "мртвог угла" погодио мрежу Атлетика за 1:0 (ВИДЕО).

Свега пет минута касније семафор је показаивао 2:0, поново јер је поклекла десна страна одбране Мадриђана - Сабицер је своју одличну партију тада крунисао додавањем петом за Матсена, а овај ниским ударцем у даљи, десни доњи угао, донео 2:0 Борусији (ВИДЕО).

Хумелс је потом, почетком другог полувремена, на кратко био трагичар - постигао је аутогол којим је Атлетико преполовио заостатак (ВИДЕО), а већ у 64. минуту Кореа је, након што му се лопта вратила после једног одбитка, донео 2:2 (ВИДЕО) "јорганџијама" које су тако биле на корак од полуфинала.

Међутим...

У размаку од три минута, Борусија је нокаутирала Мадриђане.

Најпре је Николас Филкруг сјајно реаговао главом и донео немачком клубу 3:2 у реваншу, а 4:4 укупно (ВИДЕО), да би одмах потом, у 73. минуту, Марцел Сабицер левицом са 15-ак метара погодио доњи десни угао гола Атлетика (ВИДЕО) за пролазак Борусије међу четири најбоља европска клуба.

У среду су на програму преостала два реванша, а састају се Бајерн Минхен - Арсенал (после 2:2 у Лондону) и Манчестер сити - Реал Мадрид (после 3:3 у престоници Шпаније).

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52