СРБИН У ПОЛУФИНАЛУ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Фиорентина после велике борбе и продужетака елиминисала Плзењ

18. 04. 2024. у 21:41

ФУДБАЛЕРИ Фиорентине победили су Викторију Плзењ као домаћини са 2:0 и пласирали су се у полуфинале Лиге конференција.

Управо је 2:0 био укупан резултат после две утакмице. У првом сусрету у Чешкој није било голова. Тако је било и овог четвртка после 90 минута фудбала, али је тим Винћенца Италијана тријумфовао након продужетака.

Гостима је посао додатно био отежан у 66. минуту када су остали са десеторицом на терену пошто је директан црвени картон добио Каду.

Домаћин је од тада кренуо још силовитије да напада и до предности је стигао у 92. минуту преко Николаса Гонзалеза. Коначан резултат поставио је Кристијан Бираги у 108. минуту.

Српски репрезентативац Никола Миленковић одиграо је цео меч за тим са "Аретмио Франки" стадиона.

Колико је Фиорентина била доминанта најбоље може да се ослика по броју шутева - 35:2, у оквир гола 9:0.

"Виола" ће у полуфиналу играти против победника Бриж - ПАОК. У првом мечу славио је белгијски тим са 1:0. Екипа из Фиренце је прошле сезоне играла финале овог такмичења.

У другој утакмици овог термина Астон Вила је после бољег извођења пенала елиминисала Лил (4:3).

БОНУС ВИДЕО: КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Они се не кладе због лове, лову имају, кладе се због страсти

ШОК: Карлос Алкараз избачен са турнира у Мадриду! Имитирао Надала, па морао да пакује кофере, као и Рафа (ВИДЕО)

Карлос Алкараз је на АТП Мадрид, турнир из серије 1000, стигао као двоструки узастопни шампион. На овом мастерсу је у уторак изједначио рекорд Рафаела Надала по броју узастопних победа (14), али је већ у среду елиминисан.

01. 05. 2024. у 18:13