КУВА У БОРБИ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ТСЦ победио Раднички и опасно се приближио Партизану

08. 05. 2024. у 17:56

ФУДБАЛЕРИ ТСЦ-а победили су Раднички из Крагујевца као домаћини са 4:3 у 34. колу Суперлиге Србије. Борба за место које води у квалификације за Лигу шампиона се сада озбиљно закувала.

Изабраници Жарка Лазетића су остали трећи на табели, али су пришли на само два бода заостатка за Партизаном који је ремизирао са Напретком у Крушевцу.

Деловало је пред почетак плеј-офа да неће бити дилеме око позиције број два, пошто су црно-бели имали чак 10 бодова више од екипа из Бачке Тополе. Ипак, тим Алберта Нађа је серијом пораза омогућио ТСЦ-у да се бори за друго место на табели.

Што се меча на северу Србије тиче, домаћин је фантастично отворио меч. После 15 минута игре на семафору је стајало 3:0, а голове су постигли Саша Јовановић, Ифет Ђаковац и Немања Стојић.

Гости су пропуситли велику прилику да смање резултат до одласка на одмор пошто Милутин Видосављевић није био прецизан са беле тачке.

Раднички је кажњен за тај промашај јер је у 56. минуту Ђаковац погодио други пут на утакмици. За разлику од везисте Крагујевчана он је дао гол са 11 метара.

Ипак, тим Феђе Дудића се није предавао и мало му је фалило да дође до великог бода. Успели су гости да постигну три гола. Најпре је у 60. минуту Вижђи Сахли затресао мрежу ривала, да би у 78. минуту Стојић постигао аутогол. У другом минуту надокнаде фантастичан погодак је дао Никола Букумира. Распалио је по лопти са неких 25 метара, бацио се Никола Симић, но само је улепшао погодак.

ТСЦ је и даље трећи на табели са 69 бодова, Партизан има 71. Раднички је на четвртој позицији са 59.

Екипа из Бачке Тополе до краја сезоне дочекује Чукарички и Напредак, а иде у госте Младости у Лучане. Крагујевчани ће ићи на ноге Црвеној звезди и Партизану, док ће код куће одмерити снаге са Војводином.

БОНУС ВИДЕО: САМО ШТО ЈЕ УШАО И ГОЛ: Јовановић затресао мрежу Партизана