РАЗВОЈНИ ПРОГРАМ ФС СРБИЈЕ: Одржан фудбалски фестивал и семинар за лекаре и физиотерапеуте
У ЈЕКУ припрема за Европско првенство у Немачкој, као и учешћа мушке кадетске репрезентације на истом такмичењу свог узраста на Кипру, Фудбалски савез Србије активан је и на пољу развоја, едукације и инклузије.

ФОТО: ФСС
Спортски центар ФСС у Старој Пазови у исто време био је домаћин инклузивног фудбалског фестивала, као и обавезног семинара за лекаре и физиотерапеуте националних селекција, мушких и женских Супер и Првих лига Србије.
У сарадњи са КМФ Мунгоси, Фудбалски савез Србије спроводи програм Еqуитy тхроугх Еqуалитy, који пружа прилику дечацима и девојчицама са инвалидитетом да се друже и живе здравији живот, физички активан, кроз фудбал.

ФОТО: ФСС
Од ове године, у оквиру истог програма, спроводи се и фудбал за слепе и слабовиде са намером и жељом да Србија једног дана има и националну селекцију и учествује на међународним такмичењима.
Са друге стране, Медицинска комисија Фудбалског савеза Србије коју представља носилац УЕФА програма за лекаре, доц. др Дејан Александрић, доктор А репрезентације, са медицинским стручњацима, одржала је још један у низу УЕФА ФДЕП програм. ФОТО: ФСС
На основу едукативних програма Медицинске комисије ФСС, лекари и физиотерапеути који раде у фудбалу унапређују своје знање са специфичностима које фудбал са собом носи, посебно у погледу хитне и правовремене реакције.
Посебно треба истаћи да су подједнако укључена медицинска лица која раде у женском фудбалу како би се обратила пажња на разлике у раду са дамама. На међународном нивоу је ово једна од најактуелнијих тема јер је све већа полемика да су повреде у женском фудбалу последица истог третмана мушког и женског тела.
БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ КОД БЕОГРАДСКОГ ПОБЕДНИКА: Кад "делије" славе Звездину титулу на Калемегдану
Препоручујемо

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ НЕМАЧКЕ: Амбасада Србије у Берлину, за "Новости": Нема повређених држављана Србије
26. 05. 2024. у 13:01 >> 15:39

ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?
У дуго очекиваном финалу Лиге Европе, гледаћемо обрачун енглеских великана, Тотенхема и Манчестер Јунајтеда. Меч се игра на "Сан Мамесу" и почиње у 21:00. Оба тима су имала катастрофалне сезоне, али вечерас имају прилику да освоје европски трофеј и обезбеде пласман у Лигу шампиона, па можемо очекивати велику борбу и веома занимљив сусрет у Билбау.
21. 05. 2025. у 07:30

"ШТА ЈОШ ТРЕБА ДА УРАДИМО?!" Звездине "делије" дубе на глави - стварно! Ево и зашто! (ФОТО)
Најновије вести везане за ФК Црвена звезда су прилично несвакидашње.
21. 05. 2025. у 16:00

ДАЛИБОР ЈЕ НАЈВИШИ ЧОВЕК У СРБИЈИ: Стопало му дуго скоро пола метра, а ево колико је он висок (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈВИШИ човека Србије Далибор Мицић постаје све познатије име света филма и маркетинга.
20. 05. 2025. у 13:28
Коментари (0)