СРБИЈА БЕЗ ФИНАЛА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА! Кадети до 89. минута полуфинала водили, па изгубили од Португала (ВИДЕО)

02. 06. 2024. у 18:58 >> 17:50

Кадетска фудбалска репрезентација Србије није успела да направила нови подвиг: била је на корак од пласмана у финале УЕФА "У-17" Европског првенства, водивши са 2:0 у полуфиналу на Кипру против вршњака из Португала - али, ни 2:1 у 89. минуту није било довољно: у преосталим моментима другог поувремена Португалци су дали два гола и победили са 3:2. Тако ће они, а не наше фудбалске наде, играти за титулу Италијанима.

x / cc_tiagoo

Наша селекција је сјајно ушла у меч против фаворизованог противника. Ношени подршком са трибина, "орлићи" су показали велики карактер и паметну игру током првог дела утакмице и успели да дођу до капиталне предности од два гола.

Михајло Цветковић се тада највише истицао, најпре мајсторијом за 1:0 у 22. минуту, а потом учешћем у акцији у којој је Фелићисимо постигао аутогол у 37. Али, да није било изврстме колективне игре остатка кадетског тима Србије, како у нападу, тако и у одбрани, ствари би, сигурно, биле скроз другачије.

Иако су Португалци вршили притисак, сјајно су се држали кадети Србије и успели да сачувају предност до великог предаха.

Друго полувреме обележили су фудбалери Португала. Кренули су на "све или ништа" са намером да стигну велику предност Србије. Трилер у Ларнаки донео је у 60. минуту Габријл Силва када се најбоље снашао у нашем шеснаестерцу и матирао Јовановића.

Наставили су агресивно Португалци који су опседали гол Србије са свих страна, али су се наши момци борили до последњег атома снаге. Вукачин Јовановић је поново показао да ће бити голман за будућност, јер је био један од најбитнијих играча Србије на овом мечу.

Међутим у последњих десет минута све се окренуло Мора је донео изједначење Португалу у 90. минуту, а потом је Тровизо у последњим минутима меча донео Португалу невероватну радост, а Србији један од најтужнијих пораза у модерној фудбалској историји.

Други финалиста је Италија, која је голом Колете из 30. минута савладала Данску са 1:0.

КРАЈ! Португал је победио са 3:2!

90' + 6' - Крај меча! Португал је у финалу! Пораз Србије!

90' + 5' - ГОЛ! Португал је преокренуо! Невероватна штета за Србију! Каква ситуација...

90' +3' - Португал наставља са притиском! Имали смо среће сада јер је лопта отишла преко гола!

Овако је Србија примила гол у 89. минуту:

90' - Још шест минута надокнаде! Ако остане овакав резултат, пенали ће одлучивати ко ће у финале.

89' - ГОЛ! Мора постиже гол! Изједначењ у Ларнаки!

86' - Настављају Португалци са притиском, међутим он опада и Србија се добро брани. Концентрација не попушта и "орлиће" још десетак минута дели од финала Европског првенства!

78' - Невероватно шта је Василић промашио сада! Била је то шанса да се стави тачка на овај меч, али драма се наставља!

76' - Стојановић користи неровозу Португалаца. Куенда га је намерно ударио и зарадио жути картон.

74' - Мутавџић поново прави измене не би ли освежио екипу. Један од најбољих играча Србије Ранковић ће ван игре, уместо њега у игру ће Ћирић. Такође Костић улази уместо Максимовића.

68' - Невероватан је Вукашин Јовановић! Лопта је већ била у голу Србије, али је наш голман још једном показао класу.

Овако су Португалци преполовили предност Србије:

67' - Мало попушта притисак Португалаца! Наши момци се максимално труде да сачувају свој гол.

60' - ГОЛ! Габријел Силва је постигао гол! Смањује Португал предност после прекида!

59' - Притисак Португала се наставља! Србија је у проблемима и мора да издржи овај налет противника. Стојановић је добио жути картон!

56' - Овога пута срећа за Србију! Непрецизни су Португалци, али већи проблем за нашу репрезентацију је повреда Николе Симића који не може да настави меч. Мутавџић је морао да уведе Рогановића на његово место, а терен је напустио и Макевић уместо кога је ушао Дамјановић.

52' - Колико среће за Португал! Сјајна прилика за Србију, али је статива спречила да дођемо до трећег поготка. Ранковић је био непрецизан.

49' - Покушао је Куеда, међутим поново врло непрецизно. Срећа за "орлиће" што сјајни играч Спортинга није на висини задатка данас.

45' - Почело је друго полувреме! Одмах су кренули агресивно Португалци.

Прво полувреме:

45' + 2' - Крај полувремена! Сјајна Србија води са два разлике против Португалаца!

45' - Два минута судијске надокнаде. На самом почетку зауставног времена Костов је после грубог старта зарадио жути картон.

Ево како је Србија повела са 2:0! Видео-снимак другог гола "орлића" је пред вама:

43' - Каква штета! Статива је спасла Португалце! Остаје 2:0

37' - ГОЛ! Аутогол постижу Португалци! Србија води 2:0! Соуса је неспретно реаговао пред својим голом.

36' - Противник Србије врши све већи и вечи притисак. Одбрана "орлића" је на озбиљним искушењима, међутим успевају да одоле.

29' - Португал је имао прилику да узврати! Одбрана Србије сјајно чува свој гол!

Ово је стрелац водећег гола за Србију!

21' - ГОЛ! Србија води 1:0 голом Михајла Цветковића! Сјајно се извукао млади напдач направио себи простор и са неких двадесетак метара матирао Фереиру.

18' - Опет се играчи Србије лоше враћају у одбрану. Варела је остао сам, но јако је лоше шутирао и нема промене резултата.

14' - После грубог старта Фелисисимо добија први жути картон на утакмици.

12' - Куенда је био сам и сјајно шутирао, али је пречка спасла гол Србије.

9' - Поново узбуђење пред голом Србије, али је наша одбрана сјајно реаговала. Након тога и Максимовић је покушао да шутне, али без успеха.

4' - Грешка одбране Србије. Имао је контру Португал, али је Ранковић сјајно реаговао и зауставио напад.

3' - Сјајан шут Ранковића, али Фереира брани. Први корнер за Србију.

2' - Већ на самом почетку, Цветковић је имао шансу после грешке противника, али није се добро снашао.

1' - Почела је утакмица! Први напад има Србија!

Ево и састава!

Србија (4-3-3): Јовановић - Бубања, Милосављевић, Симић, Стојановић - Костов, Макевић, Василић, Максимовић, Цветковић, Ранковић

Португал (4-3-3): Фереира - Куња, Соуза, Руи Силва, Соареш - Симоеш, Фелисисимо, Мора - Варела, Габријел Силва, Куенда

Уочи меча:

После дужег времена кадетстка фудбалска репрезентација Србије ће се борити за једну од медаља на великом такмичењу. "Орлићи" одиграли су четири добре утакмице на Кипру и заслужено изборили полуфинале Европског првенства.

За противника имају селекцију Португала која је, као и Србија, уз три победе и један пораз дошла до четири најбоље екипе на континенту. Селектор репрезентације Србије Јован Дамјановић је због два жута картона спречен да води овај меч, али је нагласио да има поверења у стручни штаб и да верује да ће све бити у реду. Екипу ће на овом мечу водити Добривоје Мутавџић. Србија ће, такође због картона, бити лишена помоћи Уроша Ђорђевића и Стефана Младеновића.

БОНУС ВИДЕО: МУК У ХУМСКОЈ: Бивши играч Звезде у финишу меча срушио Партизан

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ОРЛОВИ ОДГОВОРИЛИ АЛБАНСКИМ ПРОВОКАТОРИМА: Фудбалери Србије решили да дигну глас на ЕУРО 2024 - и то како! (ВИДЕО)

"ОРЛОВИ" ОДГОВОРИЛИ АЛБАНСКИМ ПРОВОКАТОРИМА: Фудбалери Србије решили да дигну глас на ЕУРО 2024 - и то како! (ВИДЕО)

Србија и Словенија играју меч 2. кола Европског првенства у фудбалу, а пред тај дуел на ЕУРО 2024 фудбалери Србије су ставили до знања великоалбанским провокаторима шта мисле о идеји да је Косово некаква "посебна држава".

20. 06. 2024. у 13:59