ПАРТИЗАН МОЖЕ ДАЛЕКО: Тренер ЦСКА Марко Николић бираним речима о бившем клубу
ФУДБАЛЕРИ Партизана и московског ЦСКА играју вечерас од 18:30 утакмицу 2. кола "Братког купа" на којем су црно-бели на старту већ савладали, после бољег извођења пенала, московски Динамо. Актуелни тренер московских "армејаца" и некадашњи стратег црно-белих Марко Николић је бираним речима причао о бившем клубу у уводу ове утакмице. Марко Николић: Партизан може до највећих европских такмичења МОСКВА, 7. јула (Тањуг) - Тренер фудбалера ЦСКА из Москве Марко Николић изјавио је данас да Партизан може наредне сезоне да избори пласман у групну фазу европских такмичења. Партизан је прошле сезоне освојио друго место у Суперлиги Србије и играће у квалификацијама за Лигу шампиона. "Црно-бели" ће у другом колу квалификација за ЛШ играти против Динама из Кијева. Партизан се тренутно налази у Москви где ће вечерас од 18.30 часова на "Братском купу" играти против ЦСКА. "Велико је интересовање, очекује се пун стадион, чујем да су кренула и два аутобуса са навијачима из Београда, очекује нас право братско дружење. Такође, биће ово сјајна провера и за ЦСКА и за Партизан, јер лиге почињу за две недеље. Мислим да је 'Братски куп' за Партизан идеална проба за оно што га чека у утакмици против Динама из Кијева, јер су Динамо Москва, ЦСКА и Локомотива по стилу игре и свему противници који много више личе на Динамо Кијев него што Динамови противници на припремама личе на Партизан", рекао је Николић за Партизанов подкаст, преноси званични сајт "црно-белих". Он је пожелео срећу Партизану у европским квалификацијама. "Мислим да ће овај летњи период у много чему да определи сезону. У нашем менталитету обично присуствује неки негативни предзнак, да нешто не можемо и да ће бити тешко, али ја имам добар осећај. Мислим да ће једно од два највећа европска такмичења ове јесени бити наше. Надам се, навијам", додао је некадашњи тренер Партизана. Николић (44) је био тренер Партизана од децембра 2013. до марта 2015. године, као и у сезони 2016/2017. Он је у сезони 2016/2017. освојио "дуплу круну" са "црно-белима". "То је био један невероватан низ од преко 30 утакмица без пораза, али мање је битна статистика, а много је важнија енергија и емоција која је била у тој сезони. Живело се за успех и он је морао да дође. Било је успеха где год сам радио у својој каријери, али 2017. је ипак најдража и најлепша сезона у мом животу", истакао је Николић.

ФОТО: ФК Партизан
- Велико је интересовање за овај турнир. Очекује се пун стадион, чујем да су кренула и два аутобуса са навијачима из Београда, очекује нас право братско дружење. Такође, биће ово сјајна провера и за ЦСКА и за Партизан, јер лиге почињу за две недеље. Мислим да је 'Братски куп' за Партизан идеална проба за оно што га чека у утакмици против Динама из Кијева, јер су Динамо Москва, ЦСКА и Локомотива по стилу игре и свему противници који много више личе на Динамо Кијев него што Динамови противници на припремама личе на Партизан - рекао је Николић за Партизанов подкаст.
Он је пожелео срећу Партизану у европским квалификацијама.
- Мислим да ће овај летњи период у много чему да определи сезону. У нашем менталитету обично присуствује неки негативни предзнак, да нешто не можемо и да ће бити тешко, али ја имам добар осећај. Мислим да ће једно од два највећа европска такмичења ове јесени бити наше. Надам се, навијам - додао је некадашњи тренер Партизана.
Николић (44) је био тренер Партизана од децембра 2013. до марта 2015. године, као и у сезони 2016/2017. Он је у сезони 2016/2017. освојио "дуплу круну" са "црно-белима".
- То је био један невероватан низ од преко 30 утакмица без пораза, али мање је битна статистика, а много је важнија енергија и емоција која је била у тој сезони. Живело се за успех и он је морао да дође. Било је успеха где год сам радио у својој каријери, али 2017. је ипак најдража и најлепша сезона у мом животу - истакао је Николић.

ЈУЧЕ СМО ПОГОДИЛИ КВОТУ 22! Ево данашњег "вреди пробати" тикета
САМО су нам три пара била довољна да направимо велику квоту.
30. 05. 2025. у 08:09

УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Украјинци се повукли са Светског првенства иако је Русији и даље забрањено учешће
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Али, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" гласе "остале су на снази" - Украјина је решила да одустане од учешћа на Светском првенству.
29. 05. 2025. у 20:16

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: "Екстремни страх и фокус да се побегне"
"ЗА ТЕЗУ да је бег из ситуације опасне са суженом свешћу више гооври о томе да се ради о екстремногм страху који може да се протумачи као паника. Ако није долазила у такве ситуације не можемо знати да ли је склона томе ако не зна да ли има напад панике."
30. 05. 2025. у 13:33 >> 13:33
Коментари (0)