УЕФА ПОКРЕНУЛА ПОСТУПАК ПРОТИВ ФС ШПАНИЈЕ: Разлог за то су повици ''Гибралтар је Шпанија''
Европска фудбалска федерација (УЕФА) покренула је поступак против Фудбалског савеза Шпаније након што су капитен Алваро Мората и његов саиграч Родри скандирали "Гибралтар је Шпанија" током прославе у Мадриду, после победе на Европском првенству

Фото: EPA-EFE/LAURENT GILLIERON
УЕФА ће "проценити потенцијално кршење дисциплинских прописа" саопштило је управно тело европског фудбала.
Претходно је, Фудбалски савез Гибралтара упутио званичну жалбу УЕФА оценивши прославу фудбалера Шпаније као "изузетно провокативну и увредљиву", наводећи да "у фудбалу нема места за овакво понашање".
Шпанија је у финалу ЕП победила Енглеску 2:1. Прослава титуле била је у понедељак пред десетинама хиљада шпанских навијача на тргу Сибелес у Мадриду, том приликом су Мората и Родри позвали навијаче да се придруже скандирању "Гибралтар је Шпанија".
Гибралтар, члан УЕФА од 2013. године, је енклава у јужном делу Шпаније која је под британском влашћу од 18. века, али Шпанија већ дуго позива на њен повратак.
БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКЛ У НОВОМ ПАЗАРУ: Представљен Адем Љајић
Препоручујемо

ФЕНЕРОВИ НАВИЈАЧИ ОВО ЧЕКАЈУ 16 ДУГИХ ГОДИНА: Бенфика јури пето узастопно учешће у групној/лигашкој фази ЛШ
БЕНФИКА и Фенербахче одлучују у Лисабону о пласману у групну фазу Лиге шампиона, након што је први меч у Истанбулу завршен без голова.
27. 08. 2025. у 07:30

ТЕНИС У НЕВЕРИЦИ: Врхунска тенисерка зарађује и на сајту за одрасле, ево шта је још откривено о њој! (ФОТО)
Љубитељи тениса су, док траје Ју-Ес опен 2025 (US Open), остали затечени када су сазнали да је донедавна чланица Топ 100 на ранг листи Женске тениске асоцијације (ВТА) решила да поред "белог спорта" - зарађује и на чувеном сајту за одрасле.
27. 08. 2025. у 18:57

НЕОБЈАШЊЕН ФЕНОМЕН: Мноштво змија долази у цркву сваке године на Велику госпојину - "поштују" стари календар (ФОТО/ВИДЕО)
ПРАВОСЛАВНИ верници 28. августа славе Велику госпојину, а занимљив феномен, који наука још није објаснила, везује се за овај празник на грчком острву Кефалонија. Додуше - не за 28. август, већ за 15. када се Велика госпојина славила по старом календару. У то време, сваке године, у једну цркву долази велики број змија, што је навело маштовите локалце да исконструишу бројне легенде.
28. 08. 2025. у 11:02
Коментари (0)