уживоПРЕНОС, ПАРТИЗАН - ЛУГАНО: Црно-бели пропустили прилику да воде

Часлав Вуковић

08. 08. 2024. у 19:53

ПАРТИЗАН није добро почео сезону у Европи, пошто је елиминисан из квалификација за Лигу шампиона од кијевског Динама (2:9), али црно-бели имају против Лугана у Лиги Европе прилику за поправни. Ову утакмицу можете пратити уживо на порталу "Новости".

ПРЕНОС, ПАРТИЗАН - ЛУГАНО: Црно-бели пропустили прилику да воде

Друго полувреме: Партизан - Лугано 0:0

46' - Почело је друго полувреме у Хумској! Станојевић је направио прву промену. Уместо Зубаируа у игру је ушао Јунг Јунг Гох.

Прво полувреме: Партизан - Лугано 0:0

45+1' - Завршено је прво полувреме у Хумској!

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

45' - Белхађ је шутирао са неких 17 метара. Опет се добро поставио Јовановић и добро је интервенисао. Иначе, прво полувреме је продужено за један минут.

37' - Сада је пробао Салдања. Ушао је у казнени простор ривала, шутирао потом искоса са десне стране, ипак Саипију није било тешко да заустави покушај Бразилца.

БОРБА Матеус Салдања између играча Лугана/ФОТО: М. Вукадиновић

35' - Велику шансу пропустили су црно-бели да дођу до вођства. Захид послао сјајну дугу лопту ка Северини који је изашао сам испред Саипија, но голман гостију је успео да заустави ударац репрезентативца Курасаоа.

29' - Судија Ван дер Еик показао је први жути картон на утакмици. У бележници се нашао крилни нападач домаћег тима Ибрахим Зубаиру.

25' - Могло је да буде опасно по Лугано. Салдања је кренуо ка голу ривала, прошао је једног чувара, али стигао је Пападопулос и успео да му украде лопту у кључном тренутку. Бразилац на крају није успео да упути ударац.

16' - Оклизнуо се Нихад Мујакић. Искористио је то Прзибилко да дође до лопте, шутирао је из окрета, но није био прецизан и промене резултата нема.

8' - Симињани је опробао ударац из даљине. Није било опасности по Јовановића који је био добро постављен и лагано је зауставио покушај играча Лугана.

5' - Прва добра прилика на утакмици за црно-беле. Кервин Аријага је послао одличну лопту у простор, али из изгледне позиције Алдо Калулу није шутирао како је желео.

2' - Сачекао је Партизан грешку Лугана. Северина је додао лопту до Салдање који је шутирао из велике даљине. То је лоше урадио пошто је лопта отишла високо преко гола ривала.

1' - Почела је утакмица у Хумској!

Уочи меча:

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Захид - Северина, Калулу, Зубаиру - Салдања.

Лугано (4-2-3-1): Саипи - Заноти, Пападопулос, Ел Вафи, Валенцуела - Белхађ, Гргић - Алиседа, Бислими, Симињани - Прзибилко.

"Парни ваљак" ће за разлику до меча са клубом из Украјине имати публику и то ће сигурно бити предност за тим Александра Станојевића, али играчи су ти који пре свега морају да буду на правом нивоу како би остварили позитиван резултат.

За разлику од Европе, Партизан добро гура у Суперлиги Србије и једина је екипа са максималним учинком после три кола, уз гол разлику 7:0.

Лугано је такође добро отворио сезону. Намучио је Фенербахче у квалификацијама за најелитније такмичење, но елиминисан је укупним резултатом 4:6. Ипак, у првенству Швајцарске овај тим има девет бодова после три одиграна кола.

Подсетимо, ревенш меч Лугано - Партизан на програму је 15. августа од 20.30.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ПРЕНОС, СРБИЈА - САД: Ово је немогуће!

Кошарка је данас у центру пажње. Тачније, Србија и Америка. Олимпијске игре у Паризу су дочекале велики дерби, иако је "тек" полуфинале. Кошаркашка репрезентација Србије за ривала има моћни тим Сједињених Америчких Држава, а ту утакмицу можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".

08. 08. 2024. у 20:47 >> 21:02