ПОРАЗ И БРИГА ЗА ВОЈВОДИНУ: Марибор уз предност стиже на реванш

Танјуг

08. 08. 2024. у 22:38

Фудбалери Војводине поражени су у гостима од Марибора резултатом 2:1 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција.

Прво полувреме је протекло у обострано отвореној игри, али није било превише шанси, а пред крај првог дела игре млади нападач Михајло Ивановић је ушао у игру уместо повређеног Андрије Радуловића.

Војводина је имала стоодстотну шансу у 59. минуту, Михаило Ивановић је изашао један на један са голманом Марибора, али његов ударац брани Ажбе Југ.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Већ у следећем нападу Марибор стиже до вођства. Михај Бутеан је срушио Марка Божића, а судија Данијел Стефански из Пољске показује на белу тачку.

Голман Војводине Лазар Царевић брани ударац Јосипа Иличића са беле тачке, али лопта се вратила нападачу Марибора који је успео да је са пет метара пошаље у мрежу.

Војводина је могла до изједначења у 65. минуту, али је голман домаћих ударац капитена "лала" Његоша Петровића са 17 метара скренуо до пречке.

У 70. минуту Војводина остаје са десеторицом на терену.

Повратник у клуб Слободан Медојевић, који је вечерас први пут играо од повратка, добио је директан црвени картон због преоштрог старта на средини терена.

Војводина и са играчем мање стиже до поготка, капитен Петровић је у 77. минуту био асистент, а Кејлеб Зади Сери стрелац.

Марибор ипак са играчем више стиже до победе голом у 90+8. минуту. Литванац Пијус Ширвис је центрирао, а 36-годишњи резервиста домаћих, Алжирац Хилал Саудани, шаље лопту у мрежу ударцем главом са петерца.

Утакмицу на стадиону "Људски врт" у Марибору пратило је 6.850 гледалаца. Међу њима је било и 200 навијача Војводине који су здушно бодрили "лале" током свих 90 минута.

Реванш меч игра се следећег четвртка од 20 часова у Бачкој Тополи.

Победник овог двомеча играће у плеј-офу Лиге конференција против бољег из дуела Илвес (Финска) - Ђургарден (Шведска). Вечерас је у Финској било 1:1, реванш је следеће недеље у Шведској.

БОНУС ВИДЕО: Спектакуларан дочек! Килијан Мбапе представљен у Реалу из Мадрида

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЧУДЕСНА СРБИЈА БЕЗ ОЛИМПИЈСКОГ ФИНАЛА У КОШАРЦИ! Орлови држали у шаци Тим снова, али су се Американци нестварно спасили!

ЧУДЕСНА СРБИЈА БЕЗ ОЛИМПИЈСКОГ ФИНАЛА У КОШАРЦИ! "Орлови" држали у шаци Тим снова, али су се Американци нестварно спасили!

Кошаркашка репрезентација Србије није успела да приреди сензацију и победи Сједињене Америчке Државе у полуфиналу Олимпијских игара па ће услед пораза резултатом 95:91 играти за олимпијску бронзу у Паризу. И то иако је скоро цео меч водила против "непобедивих".

08. 08. 2024. у 22:47 >> 22:49