НОВИ КИКС ПАРТИЗАНА: Има ли краја црно-белој агонији?

Александар Илић

11. 08. 2024. у 22:02 >> 22:04

ФУДБАЛЕРИ Партизана су након елиминације из Лиге шампиона, где су примили девет погодака у двомечу дочекали Лугано у квалификацијама за Лигу Европе, меч у Београду изгубили су 1:0. Прижељкивали су црно-бели да "лече ране" против ИМТ са Новог Београда, а ипак су продужили своју агонију. Дуел је завршен без победника 0:0.

Није све почело како су се навијачи Партизана надали. Прво полувреме у Зајечару било је за заборав. Без озбиљнијих прилика, без узбуђења. Један шут у оквир гола домаћина упутили су црно-бели, а најбољу шансу у уводних 45. минута имао је ИМТ.

Александар Лутовац је побегао Светозару Марковићу, изашао испред Александра Јовановића који је одлично реаговао и још једном потврдио да је најбољи играч клуба из Хумске - полувреме 0:0.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Живнуо је Партизан у другом полувремену али је поново ИМТ могао први до гола. Владимир Крстић је искористио лошу реакцију Мариа Јурчевића, шутирао је са десетак метара, одлично реагује Јовановић.

Одговорио је Партизан. Јурчевић је био у 85. минуту у великој прилици. Савладао је голмана ИМТ, али је Константинов главом склонио лопту са гол линије.

Два минута касније Ксандер Северина је постигао гол, уследила је радост црно-белих, али је гол поништен након прегледа ВАР снимка због играња руком у зачетку акције од стране Светозара Марковића.

ИМТ - ПАРТИЗАН / 0:0

90' Осам минута продужен је меч.

86'  Ксандер Северина је постигао гол, уследила је радост црно-белих, али је гол поништен након прегледа ВАР снимка због играња руком у зачетку акције од стране Светозара Марковића.

82'  Лутовац поново у озбиљној шанси. Заустављен је.

74' У жељи да избаци лопту из казненог простора Марио Јурчевић је набацио лопту на ногу капитена ИМТ-а Владимира Крстића. Искусни играч Тракториста снажно је шутирао са око 14, 15 метара, али је Јовановић сјајно интервенисао. Други пут је голман Партизана практично извадио лопту из мреже и сачувао нулу црно-белима

68' Бибрас Натхо је натрчао на одбитак, сјајно захватио лопту, али шутнуо преко гола.

61' Јовановић одличан на центаршут Лазаревића, само гол-аут.

58' Припретио је Александар Лутовац на другој страни, Марковић добар. Наставио се у наредних десетак секунди притисак домаћина.

57' Живнуо је мало Партизан у другом полувремену. Заиграо боље. Међутим, на праву шансу се још увек чека.

48' Уследио је прекид меча због убацивања патика од стране навијача Партизана у терен.

47' Захид је шутирао, само корнер.

46' Настављен је меч.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

32' Александар Лутовац је прошао иза леђа штопера Партизана, побегао је Марковићу, изашао пред јовановића који се боље снашао.

25' Курт је главом након корнера захватио лопту, упутио ју је директно у руке Александра Јовановића.

21' Игра се између два шеснаестерца голмани готово да су без посла, повремено добију лопту из последње линије да је испуцају напред, али ништа више од тога.

9' Лазар Константинов је опробао ударац из даљине, далеко од гола Јовановића иде лопта

1' Почела је утакмицау  Зајечару.

УОЧИ МЕЧА

Главни арбитар овог сусрета биће Марко Ивковић, а помагаће му Марко Ђуричић и Милорад Јовановић.

Последњи сусрет између Партизана и ИМТ-а одигран је 17. фебруара, а црно-бели су тада славили са 5:2.

Састави:

ИМТ: Белић - Бастаја, Батис, Поповић, Константинов - Крстић, Зулфић - Терзић, Курт, Лутовац - Поповић

Партизан:  Јовановић - Ђурђевић, Марковић, Мујакић, Антић - Овусу, Захид - Грималдо, Трифуновић, Натхо - Ђорђе Јовановић

У најави овог меча, Александар Станојевић, тренер црно-белих, истакао је:

- Играмо у Зајечару на једном лепом стадиону, надамо се да ће доћи доста публике да нас подрже. Кадровска ситуација је добра, имамо мало проблема са Салдањом. Морамо нешто да променимо, с обзиром да играмо на два фронта, не желимо да одлажемо утакмице. Очекујемо добру утакмицу против надахнуте екипе која игра са доста интензитета. Има доста наших играча који играју тамо, надам се да ће навијачи уживати.

БОНУС ВИДЕО: Спектакуларан дочек! Килијан Мбапе представљен у Реалу из Мадрида

ХРВАТСКА У ШОКУ ЗБОГ СРБА! Медији поручили Хрвати, добро се држите за зид или сједните, а онда им саопштили ово

ХРВАТСКА У ШОКУ ЗБОГ СРБА! Медији поручили "Хрвати, добро се држите за зид или сједните", а онда им саопштили ово

Ватерполо репрезентација Србије је освојила треће узастопно олимпијско злато, а одмах по завршетку финалног меча хрватска јавност је остала затечена оним што су јавили тамошњи медији.

11. 08. 2024. у 20:00