уживоПРЕНОС, ЛУГАНО - ПАРТИЗАН: Ово се чекало, црно-бели повели

15. 08. 2024. у 20:24

ФУДБАЛЕРИ Партизана играју реванш меч 3. кола квалификација за Лигу Европе против Лугана и покушаће да надокнаде минус из прве утакмице, те тако обезбеде пласман у плеј-оф. Меч који се игра у Швајцарској можете пратити уживо на порталу "Новости".

ПРЕНОС, ЛУГАНО - ПАРТИЗАН: Ово се чекало, црно-бели повели

Прво полувреме: Лугано - Партизан 0:1

45+3' - Завршено је прво полувреме у Туну.

45+2' - Шутирао је Пападопулос из велике даљине, но био је то лак плен за Јовановића који је без проблема дошао до лопте.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

45' - Прво полувреме је продужено за три минута.

44' - ПАРТИЗАН ВОДИ! Успели су црно-бели да дођу до вођства у идеалном тренутку. Де Медина је украо лопту, она је стигла до Северина који је проиграо Захида. Овај је направио сјајан лажњак и добрим ударцем из даљине успео да савлада Саипија.

39' - Могли су изабраници Александра Станојевића да поведу. Центрирао је Северина, а сам на другој страни је био Зубаиру. Ипак, из изглене позиције је промашио лопту и до промене резултата није дошло.

33' - Шпански судија Рикардо Бенгоечеа је показао још један жути карон фудбалерима Партизана. Овога пута се у бележници нашао Зубаиру.

33' - Нема много узвуђења на стадиону Туна. Још увек није била ниједна озбиљна прилика, тако да голмани нису били на правом искушењу.

19' - Извео је Лугано први корнер, али одбрана Партизана је добро реаговала и опасности по гол Јовановића није било.

18' - Први жути картон на утакмици добио је везиста тима из Београда Кервин Аријага због оштрог старта на средини терена.

16' - Нови добар напад црно-белих. Зубаиру је послао оштру лопту по земљи, до ње је стигао Калулу, ипак шутирао је спољним делом копачке не баш онако како је желео.

Алдо Калулу/Фото: EPA-EFE/PETER KLAUNZER

14' - Још један корнер извели су гости, но није било опасности по гол који чува Саипи. Партизан је офанзивније ушао у утакмицу.

11' - Покушао је Зубаиру ударцем из даљине. Бивши играч убског Јединства је био изблокиран. Потом је шутирао главом после центаршута Јурчевића из корнер, но послао је лопту преко пречке.

6' - Први опасан напад домаћина. Алиседа је послао лопту у казнени простор, али све је добро пратио Мујакић и интервенисао испред противничког играча.

4' - Партизан је извео слободан ударац искоса са десне стране. Ипак, то није добро урадио Јурчевић, па је лако реаговала одбрана Лугана.

1' - Почела је утакмица која се игра на неутралном терену у Туну.

Састави тимова:

Лугано (4-2-3-1): Саипи - Заноти, Пападопулос, Хајдари, Валенцуела - Думбија, Гргић - Штефен, Бислими, Дос Сантос - Алиседа.

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Захид - Северина, Гох, Зубаиру - Калулу.

Уочи меча:

Црно-бели су у Хусмој поражени са 1:0 и нису у доброј позицији пред овај дуел, али предност ривала није велика и може да се надокнади.

Изабраници Александра Станојевића не играју добро на европској сцени ове сезоне. До сад су на три утакмице уписали исто толико пораза. Два пута је бољи био Динамо Кијев (2:6, 0:3) и Лугано пре седам дана у Београду.

Остаје да се види може ли Партизан да неутралише минималан пораз и дође на корак од пласмана у Лигу Европе.

Уколико то уради у плеј-офу квалификација играће против Бешикташа. У случају да буде елиминисан, у Лиги конференција ће играти са бољим из дуела Силкеборг (Данска) - Гент (Белгија). Први меч ових тимова завшрен је резултатом 2:2.

Подсетимо, црно-бели су овог четвртка, баш на дам утакмице објавили да су довели ново појачање.

БОНУС ВИДЕО: Инијеста о Јамалу: За шеснаестогодишњака није нормално то што ради

(НЕ)МОГУЋА МИСИЈА ЗА ПАРТИЗАН: Црно-бели ће морати да одиграју знатно боље него у Београду како би одржали наде за пласман у Лигу Европе

(НЕ)МОГУЋА МИСИЈА ЗА ПАРТИЗАН: "Црно-бели" ће морати да одиграју знатно боље него у Београду како би одржали наде за пласман у Лигу Европе

У реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе, Партизан ће на гостовању Лугану покушати да надокнади гол заостатка из меча у Београду, у којем је швајцарски представник славио с 1:0 (20.30).

15. 08. 2024. у 07:20

ШТА ЋЕ РЕЋИ АМЕРИКАНЦИ?! Снимак који ће обићи планету: Никола Јокић се раскопчао, па запевао на сав глас баш ову песму! (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је освојила бронзу на Олимпијским играма у Паризу, а славље које се десило и у главном граду Француске, не само да се "прелило" на свечани дочек у Београду, већ и када су наши олимпијци отишли у један клуб да прославе освајање олимпијске медаље. Никола Јокић се и ту истакао.

15. 08. 2024. у 21:11