СРБИ ТРЉАЈУ РУКЕ: Лукић и Миленковић славили у другом колу Премијер лиге

24. 08. 2024. у 17:59

Фудбалери Фулама савладали су Лестер резултатом 2:1, док је Нотингем форест био бољи од Саутемптона 1:0 у другом колу Премијер лиге. Српски репрезентативци Саша Лукић и Никола Миленковић пружили су одличне партије за своје тимове.

Меч између Фулама и, повратника у Премијер лигу, Лестера донео је доста узбуђења већ у првом делу утакмице. Од 18. минута Фулам је повео преко Емила Смит Рова на асистенцију Адама Траореа. Ова предност је трајала 20 минута пошто је у 38. Вут Фаес поравнао резултат након што је главом успео да савлада голмана "лисица". Са тим резултатом се и отишло на полувреме.

Други део утакмице прошао је у тактичком надмудрвиању оба тренера и ни једна екипа није јурила ка голу противника. Фулам јесте имао нешто већу иницијативу и пар изгледних прилика, али реалзиације није било. Погодак је дошао тек у 70. минуту када је Алекс Ајвоби остао сам у шеснаестерцу и успео да савлада Мадса Хермансена. До краја меча Фулам је успео да сачува ову предност и забележи први тријумф. Лестер је остао на једном боду који је освојио у прошлом колу.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Саша Лукић у дуелу са фудбалером Лестера/Foto: Profimedia

У другом сусрету између Саутемптона и Нотингем фореста није виђено превише узбуђења у 90 минута игре. Тренер "шумара" Нуно Еспирито Санто је поставио екипу баш онако како је желео и Нотингем је већи део меча стрпљиво и преко контра напада и прекида покушавао да угроз гол Саутемптона. Тако није било превише изгледних прилика на обе стране терена и деловало је да ће мреже мировати до краја.

Један нешто опаснији напад успели да искористе играчи Нотингема, када је после гужве Морган Гибс Вајт успео да покупи одбитак и пошаље га у мрежу у 70. минуту игре. До краја меча Саутемптон је покушао да дође до изједначења али није успео и "шумари" су убележили прву победу, те сада имају четири бода, док је Саутемптон остао без бодова после два одиграна кола.

За Фулам је свих 90 минута одиграо репрезентативац Србије Саша Лукић и успео да помогне свом тиму да дође до тријумфа. Свој деби у Премијер лиги имао је и Никола Миленковић који је такоже одиграо читав меч и у неколико наврата чак успевао и да запрети противнику својим ударцима ка голу, али још није забележио први погодак на острву. Он је при крају добио један незгодан ударац па је морао да тражи помоћ медицинског тима, али је све прошло у реду.

Николи Миленковићу пружају медицинску помоћ/Foto: Profimedia

Премијер лига - 2. коло

Субота

Брајтон - Манчестер јунајтед 2:1 (1:0)

(Велбек 32, Жоао Педро 90+5 - Дијало 60)
Кристал Палас - Вест Хем 0:2

Фулам - Лестер 2:1

(Емил Смит Роу 18, Вут Фаес 38, Алексис Ајвоби 70)

17.30 Ливерпул - Брентфорд

БОНУС ВИДЕО: "ДАЋЕМО СВЕ ОД СЕБЕ У РЕВАНШУ": Огњен Мимовић верује да ће Звезда ући у Лигу шампиона

ЛУКА ЈОВИЋ ИЗГУБИО ПОВЕРЕЊЕ ФОНСЕКЕ: Српски центарфор подбацио против Торина и сада га очекује селидба на клупу

ФУДБАЛЕРИ Милана ће након слабог наступа у првом колу, покушати да дођу до победе на "Енио Тардинију" где ће их угостити Парма (18.30).

24. 08. 2024. у 12:43 >> 12:43

ТЕНИСКА ВЕСТ ДАНА: Новак Ђоковић отказао тренинг, а онда урадио - ово

Новак Ђоковић је узнемирио своје навијаче јер је одустао од једног тренинга у Њујорку, пред последњи тениски гренд слем турнир у 2024. години, али изгледа да разлога за панику баш и нема.

24. 08. 2024. у 18:24 >> 19:31