СВИ СУ ИМ СЕ СМЕЈАЛИ, АЛИ СУ ОДЈЕДНОМ ПРЕСТАЛИ: Фудбалери Челсија се разгоропадили! (ВИДЕО)

25. 08. 2024. у 17:03

КАКВУ утакмицу су у 2. колу Премијер лиге одиграли Вулверхемтон и Челси на "Молиноу". На крају су се "плавци" радовали пошто су тријумфовали са убедљивих 6:2.

Челси је претходних дана исмеван јер у свом играчком кадру има чак 43 члана првог тима. На то се надовезао и лош почетак ове сезоне, после две очајне претходне. Али, у недељу, Вулверхемптон је осетио колику моћ, заправо, поседују "плавци" из Лондона.

Изврсну утакмицу одиграли су нападач и везиста гостију Нони Мадуеке и Кол Палмер. Први је постигао три гола, а за то му је било потребно свега 14 минута. Што се репрезентативца Енглеске тиче, он је дао један гол и уписао чак три асистенције.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Вреди истаћи и да је сјајни везиста од почетка прошле сезоне постигао 14 голова који су Челсију донели предност у утакмицама Премијер лиге, највише од свих играча у овом тренутку.

Гости су идеално отворили сусрет. Само два минута им је било потребно да дођу до вођства. Сам је после центаршута из корнера на другој стативи остао Николас Џексон и није му било тешко да смести лопту у мрежу ривала.

То као да је тргло домаћина који је поравнао резултат у 27. минуту. Рајан Аит-Нури је дуго вукао лопту и потом одлично упослио усамљеног Матеуса Куњу које је ударцем из прве успео да савлада Роберта Санчеза.

Након тога је уследио луд финиш првог полувремена. Најпре је Кол Палмер у 45. минуту сјајним голом вратио вођство "плавцима", да би потом у шестом минуту надокнаде ново изједначење донео Јорген Странд Ларсен.

Друго полувреме је протекло у знаку Нонија Мадуекеа. Он је први од три гола постигао у 49. минуту. Потом се у стрелце уписао у 58, а невероватну серију погодака је завршио у 63. минуту када је приморао Жозеа Са да пети пут извади лопту из мреже.

Није то било све кад су голови у питању. Повратник у редове клуба са "Стамфорд Бриџа" Жоао Феликс успео је да постигне гол. Педро Нето је сјајно видео Португалца како се креће, упослио га, а овај је из пртве закуцао лопту у мрежу "вукова".

Челсију је ово била прва победа у Премијер лиги, док је Вулверхемптон уписао други пораз и тренутно је без бодова.

Пети пут у Премијер лиги: хет-трик асистенција за хет-трик голова

Кол Палмер је трипут асистирао Нонију Мадуекеу у победи Челсија над Вулвсима. Претходно су се такви случајеви, да један играч свом клупском колеги из Премијер лиге, асистира за хет-трик, десили само у четири наврата:

1995 - Њуел за Ширера (Њукасл против Ковентрија)
1995 - Колимур за Фаулвера (Ливерпул против Арсенала)
2003 - Анри за Љунгберга (Арсенал против Сандерленда) и
2020 - Кејн за Сона (Тотенхем против Саутемптона).

Премијер лига - 2. коло - резултати и стрелци

Субота

Брајтон - Манчестер јунајтед 2:1 (1:0)

(Велбек 32, Жоао Педро 90+5 - Дијало 60)
Кристал Палас - Вест Хем 0:2 (0:0)
(Соучек 67, Боувен 72)
Фулам - Лестер 2:1 (2:0)
(Смит-Роу 18, Ивоби 70 - Фаес 38)
Манчестер сити - Ипсвич 4:1 (3:1)
(Холанд 12 пен, 16, 88, Де Брујне 14 - Смодич 7)

Вулверхемтон - Челси 2:6 (2:2)
(Куња 27, Ларсен 45+6 - Џексон 2, Палмер 45, Мадуеке 49, 58, 63, Жоао Феликс 80)
17.30 Ливерпул - Брентфорд

БОНУС ВИДЕО: ОРИ СЕ СТАДИОН: Песма навијача Звезде не престаје

ДЕБИ ЛАЗАРА САМАРЏИЋА? Српски репрезентативац би могао добити прве минуте у новом клубу на вечерашњем мечу

ЈЕДАН од најзанимљивијих мечева другог кола Серије А игра се на "Олимпијском стадиону" у Торину где ће истоимени тим угостити Аталанту (18.30).

25. 08. 2024. у 07:55