уживоПРЕНОС, ГЕНТ - ПАРТИЗАН: Каква борба за улазак у Лигу конференције!

Филип Милошевић

28. 08. 2024. у 17:59

Фудбалери Партизана гостују Генту у реванш мечу квалификација за Лигу конференције. Меч је на програму од 18 часова а ви можете утакмицу уживо пратити на порталу ''Новости''.

ПРЕНОС, ГЕНТ - ПАРТИЗАН: Каква борба за улазак у Лигу конференције!

Гент - Партизан (друго полувреме, 0:0)

62' Још један добар напад Партизана! Филиповић је ''опалио'' са неких 20 метара али је голман Гента некако успео да одбрани.

58' Ређају се прилике као на траци у другом делу игре. Голман домаће екипе сада спашава свој тим, црно-бели су запретили ударцем изван шеснаест метара.

56' Нова шанса за Гент! Овог пута Браун шутира непрецизно, неколико метара поред леве стативе.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

48' Ганделман погађа пречку! Срећа за црно-беле.

47' Баш као и на почетку првог полувремена, Гент ствара гол шансу. Главом је из петерца Фадига шутирао мало поред десне стативе.

46' Почело је друго полувреме.

Крај првог полувремена!

45+3' Крај првог полувремена, 0:0! Црно-бели су били бољи у првих 45 минута али нису успели то да искористе.

45' Сурде упућује ударац са 22,23 метра међутим Јовановић сигурно хвата лопту.

40' Нови нестваран промашај Захида! Калулу је пробио Ватанабеа, шутирао, лопта се одбила до Захида који је сам био на неких 7,8 метара од гола али је шутирао високо изнад пречке!

35' Белгијанци држе лопту у овим моментима међутим не успевају да створе озбиљнију шансу.

29' Пауза за освежење. У последњих неколико минута се игра одвија углавном на средини терена.

22' Огромна прилика за црно-беле! Калулу је оставио лопту као на тацни Захиду а овај са само 10ак метара шутирао поред десне стативе!

20' Први жути картон на мечу је добио фудбалер Гента. Партизан ће имати прилику из слободног ударца да угрози противнички гол.

14' Де Медина је кикснуо, након чега је домаћа екипа имала лепу прилику за гол. Одбрана ''парног ваљка'' успева да отклони опасност избацивањем лопте у корнер.

11' Сада је и Партизан имао шансу за погодак. Захид је ''изломио'' два фудбалера Гента, убацио лопту у петерац међутим одбрана белгијског клуба је некако успела да избије лопту.

5' Велика прилика за домаћу екипу! Након центаршута Сурдез налеће на лопту али шутира мало изнад пречке.

2' Први корнер за Гент. Након ударца са неких 15 метара лопта погађа Јурчевића и лопта одлази у корнер.

1' Меч у Белгији је почео! Црно-бели су кренули први са центра.

САСТАВИ:

Гент: Руф - Гамбор, Ватанабе, Торунарига - Фатига, Кумс, Делорж, Ганделман, Браун - Гуђонсен, Сурдез.

Партизан: Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Ковач - Северина, Захид, Зубаиру - Калулу

УОЧИ МЕЧА:

Партизан је у Београду изгубио са 1:0 и тако ће имати доста тежак задатак како би избацили белгијску екипу и изборили Европу.

Црно-белима је потребна победа од два гола разлике како би се домогли групне фазе Лиге конференције.

Александар Станојевић неће моћи да рачуна на повређеног Гоха, али у тим се после ''казне'' враћа Алдо Калулу.

- Он је професионалац и извинио се за поступак. Не можемо због једне ситуације сад да данима бичујемо и терамо до краја. Једноставно, платио је цех свој и постоји неки системи вредности у Партизану, нашем начину размишљања, начин понашања, правила које морају да се поштују. Можете једном да погрешите, други пут немате право на грешку, тако да сви ми имамо право на неку грешку. Тако да, једноставно, у суштини је иза нас свака ситуација и прошла је, тако да настављамо нормално и биће као да се ништа није десило, али зна се како морамо да се понашамо, како да функционишемо и знамо ако се понављају неке ствари да ће бити најтеже за сваког од нас, тако да се прекида сарадња. Сад настављамо нормално уз једну позитивну причу - изјавио је Станојевић.

- Генерално имамо један лош резултат из прве утакмице, међутим имамо право да се надамо из разлога што смо видели и показали да можемо да остваримо повољан резултат, имали доста повољних ситуација у Београду које нисмо користили тако да игра се још једна утакмица и немамо шта да изгубимо. Морамо да урадимо све да покушамо да прођемо даље, верујемо да можемо и видећемо сутра да ли можемо - рекао је Станојевић.

- Очекујем већи притисак са њихове стране, више бочних лопти. Океј, фактор публике доноси нешто, али и нама је то боље. Оно је била сабласна атмосфера, тако да мислим да ће бити другачија утакмица са већим притиском са њихове стране и биће агресивнији. Биће ово захтевна утакмица - додао је Станојевић.