КАКАВ МАЈСТОР! Душан Тадић царује на Босфору

Н. И.

01. 09. 2024. у 08:00

КОЛИКО је била исправна одлука Душана Тадића (35) да се повуче из репрезентације Србије и колико су догађаји са минулог ЕП у Немачкој били дугорочно лоши по "орлове", види се и ових дана. И то после скоро сваког од уводна четири меча Фенербахчеа у шампионату Турске. Великан из Истанбула је на челу табеле, са три победе и ремијем, а оно шта је наш мађионичар са лоптом урадио у петак увече у дуелу са гостујућом Алањом (3:0) тема је комплетне спортске штампе у тој земљи.

Головима у 43. и 65. минуту Тадић је широм отворио врата ка тријумфу, а не зна се који је од ова два поготка био лепши. Онај први, када је на малом простору, у стилу највећих футсал мајстора преварио комплетну одбрану Алање, или онај други, када је лобовао голмана гостију. Тријумф је потврдио Един Џеко, па овај тандем на Босфору ради оно што су годинама радили у нашој репрезентацији Тадић и Митровић.

- Ово није била лака утакмица. Играли смо против жилавог ривала. На паузи у полувремену је и наш тренер Мурињо признао да смо могли до убедљивог вођства већ у првих 45 минута. Све су то ствари које морамо да поправимо и надам се да ће реализација бити све боља у наставку сезоне - рекао је Тадић за турске медије.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Новинаре је посебно занимала мајсторија у 65. минту, када је пребацио голмана Алање, а Тадић је имао добро припремљен одговор.

- Наши тренери су нас пре утакмице упозорили да чувар мреже Алање воли мало више да излази ван свог шеснаестерца. Када ми је једна дегажирана лопта Ливаковића дошла надомак гола гостију, видео сам њиховог голмана како је далеко ван свог петерца и реализација је била ствар сналажљивости и рутине - рекао је Тадић, који се после ЕП опростио од "орлова", за које је наступио рекордних 111 пута.

БОНУС ВИДЕО ДЕЦА ОДУШЕВЉЕНА: Кошаркаши Србије деле аутограме при доласку у Београд са Олимпијских игара

РАЧУНИЦА! Ево колико бодова треба Црвена звезда да освоји да би прошла у нокаут фазу нове УЕФА Лиге шампиона!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у Лигу шампиона, а она ће бити као ниједна досад. Игра се у потпуно новом формату, али већ има јасних назнака - колико бодова би требало освојити да би се прошло из групне фазе у нокаут.

29. 08. 2024. у 19:12