"ОЛД ФИРМ" ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАО: Селтик понизио Ренџерс у градском дербију! (ВИДЕО)

01. 09. 2024. у 15:50

Фудбалери Селтика победили су Ренџерс са убедљивих 3:0 у четвртом колу шкотског Премијершипа.

ОЛД ФИРМ ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАО: Селтик понизио Ренџерс у градском дербију! (ВИДЕО)

Поново је "Олд фирм" оправдао очекивања свих навијача. Утакмица која по правилу грантује велики број шанси, а и голова опет је обрадовала све љубитеље фудбала, међутим ипак су радоснији били они којима је зелена боја у срцу.

Иако је Ренџерс кренуо офанзивније у првих десет минута, те су имали и једну прилику за гол, Селтик је врло брзо узвратио ударац. Најпре је Кјогу Фурахашиу поништен гол због офсајда у 11. минуту, али је потом седам минута касније Даизен Маеда довео "зелене" у вођство. Јапанац Фурахаши се искупио у 40. минуту када је повисио на 2:0 и тиме донео Селтику лепу залиху пред полувреме.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Други период утакмице није донео побољшање за Ренџерс. Покушавали су гости да смање заостатак и да се врате у меч, али је све наде угасио Колум Мекгрегор у 75. минуту када је Селтику донео трећи погодак и тиме дефинитивно решио питање победника. До краја сусрета тренер Ренџерса Филип Клемент је покушао изменама да донесе неки преокрет, али је резултат остао непромењен и гости су погнуте главе морали да напусте Селтик парк.

Селтик се сада изјеначио са Абердином на првом месту, док је Ренџерс трећи са пет бодова мање од "зелено-белих".

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

СКАНДАЛ НА ЈУ-ЕС ОПЕНУ: Одрекла се Русије, а због овог што је урадила усред Њујорка Американци траже да је жестоко казне (ВИДЕО)

Новак Ђоковић и Карлос Алкараз су испали са Ју-Ес опена већ у првој седмици овог двонедељног турнира, Јаник Синер после допинг скандала и даље "гура" добро у Њујорку, али тај гренд слем доживео је једну врло, врло ружну епизоду.

01. 09. 2024. у 17:37