КАКВА УТАКМИЦА: Фаулови, два црвена и победа Данске над Швајцарском у Лиги нација

05. 09. 2024. у 22:39

Фудбалска репрезентација Данске савладала је Швајцарску резултатом 2:0 у првом мечу Лиге нација.

Данска и Швајцарска одиграли су прилчно мирно полувреме. Није било готово ни једне озбиљније шансе у првих 45 минута. Данци јесу имали малу предност у самој игри али нису успевали да је реалзију, док су "сајџије" вребале своје шансе углавном кроз контра напад и прекид.

Наставк није донео многа узбуђења, сем што је у 52. минуту Нико Елведи добио црвени картон због грубог фаула, након консултације са ВАР собом. Иако је најпре показао на жути, преиначио је одлуку и ускључио Елведија. Огроман број фаулова виђен је, док су Данци покушавали да пронађу рупу у одбрани не би ли дошли до лаке прилике за погодак. Успели су Данци да дођу до гола, али се судија одмах огласио и поништио погодак због офсајда.

Попустила је Швајцарска одбрана са играчем мање у 82. минуту и Патрик Доргу је постигао погодак. Јасно је било да се игра Швајцарске поптуно распала када је капитен Гранит Џака у 88. минуту добио други жути картон, па су "сајџије" са девет играча морали да приведу утакмцу крају. То се и одразило пошто је су Данци успели да дуплирају предност пред сам крај меча преко Пјер Емила Хојберга. Овим резултатом меч је и завршен и Данци су уписали прву победу.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Данска ће за три дана дочекати "Орлове" у оквиру другог кола Лиге нација.

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47