СЈАЈАН ФУДБАЛ: Хрвати се испромашивали и изгубили од Португала, Пољави шокира Шкоте у Лиги нација

05. 09. 2024. у 22:49

Фудбалска репрезентација Португала савладала је селекцију Хрватске 2:1, док су Шкотска поражена од Пољске резултатом 2:3 у првим мечевима Лиге нација.

Португалци су доминантно ушли у меч са Хрватском. Већ у 7. минуту Дејего Далот је успео да доведе Португал у вођство сјајним поготком. Наставили су некадашњи шампиони Европе да доминирају на терену и муче "коцкасте". Роналдо је имао одличну прилику у 22. минуту али је није искористио. Исправио се већ у 31. минуту када је успео да постигне гол и повиси на 2:0. Хрватска је покушала да смањи до краја полувремена и резултатски се потпуно врати пред наставак и то им је успело у 41. минуту када је Далот случајно постигао аутогол и смањио на 2:1, те се са тим резултатом отишло на паузу.

Кренули су Хравти офанзивније у другом делу утакмице. Покушавали су на све начине да дођу до гола, али им није успевало. Чак је у 67. минуту један од играча Португала играо руком у шеснаестерцу, али судија се није огласио те није било пенала за изабранике Златка Далића. Наставили су "коцкасти" у истом ритму и Игор Матановић је имао јако опасну шансу у 76. минуту, али опет није био прецизан. Није Хрватска имала среће до краја меча, промашили су велики број шанси и на крају је Португал узео сва три бода.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Шкотска -  Пољска 2:3 (0:2)

Иако је су Шкоти пре почетка меча били благи фаворити, ништа од тога се није видело у првих 45. минута уткамице. Пољаци су сјајно започели меч и већ у 8. минуту повели са 1:0 преко Себастијана Сманског. Шкотска је пробала да одговори у 23. минуту када је Ендру Робертсон изједначио на 1:1, али је судија после гледања ВАР снимка поништио гол након играња руком. Наставила је Пољска са добром игром, па је као награда стигао пенал у 43. минуту који је Левандовски реализовао и дуплирао предност пред крај првог дела игре.

Одмах је Шкотска одоговориала. Већ након једног минута Били Гилмор је усепо да постигне погодак за Шкоте и да резултатски врати своју екипу у живот. Наставили су Шкоти са добром игром. Потпуно су напали Пољаке и у другом делу утакмице потпуно окренули ствари у своју корист. У 77. минуту Скот Мектомини успео је да изједначи резултат. Наставила је Шкотска да напада, али је пред сам крај меча уследио хладан туш. У шестом минуту судијске надокнаде, Грант Хенли је направио једанаестерац, а Никола Залевски је реалзиовао једанаестерац и усепо да у последњим секиндама донесе својој екипи сва три бода.

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47