"БИО ЈЕ ПЕНАЛ!" Шпанци грме после ремија у Београду
Селектор фудбалске репрезентације Шпаније Луис де ла Фуенте рекао је после ремија (0:0) против Србије да је домаћа екипа имала жељу да се одбрани и да је на голу сјајан био голман Предраг Рајковић.
Foto: Profimedia
- Србија нам је у првом полувремену правила проблеме из контранапада. Голман Србије је био одличан. Жеља Србије је била да одбрани гол и ставила нас је у тешку ситуацију - рекао је Де ла Фуенте на конференцији за медије.
Шпански стручњак сматра да је његова екипа била спорија него иначе.
- Имали смо прилике, правили смо неке шансе и имали ситуације, али нисмо их користили, били смо спорији него иначе. Почетак је сезоне, играчи улазе у ритам, верујем да ћемо већ у недељу бити много бољи у Швајцарској - додао је шпански селектор.
Шпанац је добио жути картон у 85. минуту пошто је од главног судије тражио да досуди пенал после једног ваздушног дуела у шеснаестерцу Србије.
- Мени је деловало да је судија требало да досуди пенал за нас и то би променило ток игре и исход меча, протестовао сам јер је из моје позиције деловало да је то био прекршај за пенал - закључио је Де ла Фуенте.
Бек "фурије" Алехандро Грималдо сматра да је његов тим заслужио победу.
- Био је ово врло добар меч у Србији против доброг тима. Мислим да прво полувреме за нас није било добро, а у другом смо били много бољи и заслужили смо да победимо. То је фудбал и морамо да радимо много да бисмо играли боље у недељу.
Додао је да је атмосфера била сјајна, а посебно је поменуо два бивша саиграча.
- Добар је стадион, добра атмосфера, али ми мислимо о следећем мечу. Имају добре играче, са Живковићем сам играо у Бенфики и Јовићем. То је добар тим - закључио је Грималдо.
БОНУС ВИДЕО: СЕВЕР СЛАВИ: Звезда је у Лиги шампиона!
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала
ФРАНЦУСКА започиње завршне припреме за Светско првенство у четвртак увече, када ће на стадиону „Божуар” у Нанту угостити селекцију Обале Слоноваче.
04. 06. 2026. у 10:28
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 20:42
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)