уживоПРЕНОС, ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК: Какав почетак другог полувремена (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

14. 09. 2024. у 19:58

КЛУПСКИ фудбал се вратио након репрезентативних такмичења. Црвена звезда у 8. колу дочекује крушевачки Напредак и овај меч је увертира за Лигу шампиона.

ПРЕНОС, ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК: Какав почетак другог полувремена (ВИДЕО)

Друго полувреме: Црвена звезда - Напредак 2:0

63' - Троструку измену је извршио Владан Милојевић. Силаса је заменио повратник у клуб Немања Радоњић, уместо Елшника је ушао Далсио, док је ван терена отишао и Бруно Дуарте, а прилику је добио Шериф Ендијај.

59' - Добро је шутирао Силас из слободног удараца са неких 19 метара, но лопта је отишла мало поред гола ривала.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

55' - Каква прилика за Силаса. Добио је одличну лопту у простор, обишао је Балевића, али на крају од свега су црвено-бели изнудили само корнер.

47' - ГОЛ! Звезда је дуплирала предност. Корнер број 11 био је срећан за домаће. Тими Макс Елшник је убацио лопту, она је некако дошла до Иванића коме није било тешко да је убаци у празну мрежу.

46' - Почео је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

Прво полувреме: Црвена звезда - Напредак 1:0

45+1' - Крај првог полувремена!

45+1' - Главом је шутирао Дуарте, но голман Напретка је добро интервенисао. Истина, Бразилац није добро шутирао, али то не умањује одбрану младог голмана Крушевљана.

41' - Мало је недостајало да Звезда поведе са 2:0. Мимовић је прошао по десној, упослио је Мирка Ивнаића који није добро шутирао из непосредне близине.

31' - Постигао је гол Напредак, али он је оправдано поништен због офсајда у ком се нашао Стоиљковић.

30' - ЗВЕЗДА ВОДИ! Прецизан са беле тачке био је Бруно Дуарте. Послао је Балевића на једну, а лопту на другу страну.

28' - Пенал за Црвену звезду. Силас је одиграо добар дупли пас са Иванићем и након центаршута крила црвено-белих лопта је у руку погодила Маринковића.

22' - Већ шест корнера су извели домаћи. Ипак, сваки пут је одбрана "чарапана" добро реаговала и није дозволила ривалу да озбиљније запрети из тих ситуација.

13' - Одлична утакмица за сад на стадиону "Рајко Митић". Петковић је био у доброј позицији, али на висини задатка је био Глазер и спречио је играча Напретка да се упише у стрелце.

12' - Неће, па неће! Бар за сад Силас не успева да постигне гол. Покушао је два пута фудбалер из ДР Конга из одличних позиција, но мрежа голмана Крушевљана је остала нетакнута.

Силас/ФОТО: ФК Црвена звезда

6' - Добра шанса за Напредак. Петрковић је шутирао главом, но лопта је отишла поред гола Глазера. Није захватио лопту онако како је желео бивши фудбалер Партизана.

4' - Ударац из даљине је опробао и Раде Крунић. Балевић је опет био на висини задатка и одбио је лопту у корнер. Црвено-белима је то био трећи ударац из угла, али није дошло до промене резултата.

1' - Већ после 15 секунди могао је Силас да постигне гол. Ипак, његов ударац из изгледне позиције зауставио је Лазар Балевић. и спречио новијалију црвено-белих да има деби из снова.

1' - Кренула је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Пре звиждука Павла Илића био је минут ћутања у знак Боре Ђорђевића који је недавно премину.

Састави тимова:

Звезда (4-2-3-1): Глазер - Мимовић, Дркушић, Лековић, Сеол - Елшник, Крунић - Силас, Иванић, Олајинка - Дуарте.

Напредак (5-4-1): Балевић - Стоиљковић, Маринковић, Остојић, Букорац, Вукајловић - Игњатовић, Крстић, Тошевски, Караклајић - Петковић.

Уочи меча:

Улаз на ову утакмицу је бесплатан због тога што се слави 61. рођендан "Маракане". Навијачи црвено-белих ће такође имати прилику да виде деби тројице новајлија - Немање Радоњића, Радета Крунића и Силаса.

Уједно на овом сусрету ће се Звезда опростити од легендарног певача Боре Ђорђевића који је недавно преминуо.

Такође, навијаче може да радује то што ће први пут ове сезоне бранити Омри Глазер, док ће од појачања од старта играти Крунић и Силас.

Подсетимо, Звезда у четвртак игра прву утакмицу у новом формату Лиге шампиона. На стадион "Рајко Митић" долази Бенфика (18.45).

БОНУС ВИДЕО: СЕВЕР СЛАВИ: Звезда је у Лиги шампиона!

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао руско чудо од детета!

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао "руско чудо од детета"!

РУСИЈА и Украјина су и даље у центру пажње светске јавности због рата који се одвија од фебруара 2022, али један догађај, који је спадао у најважније вести непосредно пред избијање тог сукоба, сада је добио наставак. И то прилично шокантан за Русе. Поготово што је откриће - америчко.

12. 09. 2024. у 19:59