КО СЕ ОВОМЕ НАДАО? Дерби између Арсенала и Тотенхема у сенци рекорда Премијер лиге

15. 09. 2024. у 16:57

Фудбалери Арсенала савладали су Тотенхем у дербију четвртог кола Премијер лиге резултатом 1:0.

Дерби северног Лондона почео је врло узбуљиво. Није било превише лепих акција, јер су обе екипе углавном из прекида покушавале да дођу до гола, међутим одбране су биле на високом нивоу. Оно што је такође обележило први период утакмице јесте огроман број прекршаја и жутих картона.

У првом полувремену било је седам жутих картона, што је највећи укупни број изречених јавних опомена икада у првих 45 минута једне утакмице Премијер лиге. Без обзира на велику борбу у првом делу утакмице није било промене резултата.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Други део утакмице донео је нова узбуђења на "Тотенхем стадиону". Арсенал је кренуо офанзивније и покушао да дође до предности што им је и пошло за руком у 64. минуту када је Габријел успео да погоди после корнера. Заузео је добру позицију и сјајно искористио центаршут Букајо Саке и главом матирао Ђулијелма Викарија.

До краја сусрета "Спарси" су пробали да дођу до изједанчења али је недостајало мало среће да спрече пораз на свом терену. Имали су Ромеро и Килушевски добре прилике из даљине, али је Раја оба пута био сконцентрисан и спречио гол, те су на крају морали да честитају Арсеналу на победи.

Након овог тријумфа Арсенал је други на табели са десет бодова, док је Тотенхем забележио други пораз и тренутно је на 13. месту Премијер лиге са само четири бода.

Остали резултати:

Субота

Саутемптон - Манчестер јунајтед 0:3 (0:2)

(Де Лихт 35, Рашфорд 41, Гарнаћо 90+6)
Ипсвич - Брајтон 0:0
Кристал Палас - Лестер 2:2 (0:1)
(Матета 47, 90+2 - Варди 21, Мавидиди 46)
Астон Вила - Евертон 3:2 (1:2)
(Воткинс 36, 58, Дуран 76 - Мекнил 16, Калверт-Луин 27)

Бормнут - Челси 0:1 (0:0)
(Нкуку 86)

Недеља

Тотенхем - Арсенал (0:0)

Вулеверхемтпон - Њукасл 17.30

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЈЕЗИВО! НЕЧУВЕНО! Невероватан скандал: Немања Мајдов суспендован јер се крстио на Олимпијским играма!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Францусле?!

15. 09. 2024. у 18:33