ФРАНЦУСКА ПОТВРДИЛА ДОБРУ ФОРМУ: "Триколори" победили Белгију и наставили низ победа (ВИДЕО)

14. 10. 2024. у 22:51

ФРАНЦУСКА је остварила трећи узастопни тријумф у Лиги нација, пошто је као гости у 4. колу савладала Белгију са 2:1.

ФРАНЦУСКА ПОТВРДИЛА ДОБРУ ФОРМУ: Триколори победили Белгију и наставили низ победа (ВИДЕО)

Изгубили су "триколори" на старту такмичења од Италије (1:3), али онда се кренули у серију победа - Белгија (2:0), Израел (4:1) и опет Белгија (2:1).

Што се меча који је одигран у Бриселу тиче био је веома уздбудљив. Могли су изабраници Доменика Тедеска да дођу до вођства у 23. минуту, али Јури Тилеманс није искористио пенал, послао је лопту изнад пречке.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Уследила је казна за тај промашај. Играо се 35. минут кад је Рандал Коло Муани са беле тачке затресао мрежу ривала.

Ипак, то као да је тргло домаћу репрезентацију, која је до изјендачењна дошла у трећем минуту надокнаде времена кад је Лоис Опенда на асистенцију Тимотија Кастања матирао Мајка Мањана.

Француска је у 60. минуту успела други пут да поведе. Но, погодак који је постигао Ману Коне није признат јер је фудбалер играо руком.

Само два минута касније "триколори" су дошли до новог вођства. Други пут се у стрелце уписао одлични Коло Муани.

Проблем за селекцију Дидијеа Дешана је настао у 76. минуту када је Аурелијен Чуамени добио други жути картон и морао је раније у свлачионицу. Од тог момента "црвени ђаволи" су кренули по ново изједначење, али до њега нису успели да дођу.

Француска је после ове победе друга на табели А дивизије групе 2 са девет бодова. На првој позицији је Италија са 10, Белгија је трећа са четири, а последњи је Израел који је без бодова.

Лига нација, 4. коло - резултати

А дивизија, група 2

Белгија - Француска 1:2 (1:1)
(Опенда 45+3 - Коло Муани, 35 пен, 62)
Италија - Израел 4:1 (1:0)
(Ретеги 41 пен, Ди Лоренцо 54, 79, Фратези 72 - Абу Фани 66)

Група 3

Босна и Херцеговина - Мађарска 0:2 (0:1)

Исланд - Турска 2:4 (1:0)
(Оскарсон 3, Гудјонсен 83 - Кахвечи 62, Чалханоглу 67 пен, Гулер 88, Актуркоглу 90+5)
Велс - Црна Гора 1:0 (1:0)
(Вилсон 36 пен)

Ц дивизија, Група 1

Азербејџан - Словачка 1:3 (1:1)
(Бајрамов 38 - Мамадов 15 аг, Хараслин 75, Дурис 86)
Естонија - Шведска 0:3 (0:2)
(Нанаси 29, 37, Ђокереш 66)

БОНУС ВИДЕО: Новости на стадиону Ђузепе Меаца дан пред меч Лиге шампиона Интер - Звезда

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА АЛИЈАНЦ АРЕНИ: Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА "АЛИЈАНЦ АРЕНИ": Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

У оквиру групе "3" дивизије "А" Лиге нација гледаћемо прави фудбалски класик када се вечерас од 20.45 на "Алијанц арени" у Минхену буду састали Немачка и Холандија.

14. 10. 2024. у 07:45

ЈЕДНА ОД ТЕМА ДАНА У РУСИЈИ: Руски медији о утакмици у Лесковцу и председнику Вучићу (ФОТО)

Oве суботе, 12. октобра 2024, у Лесковцу је фудбалска репрезентација Србије победила Швајцарску у Лиги нација, на одушевљење и свих окупљених на тамошњем стадиону "Дубочица", али и широм света где се навијало за Србе.

14. 10. 2024. у 14:00

ОБЈАВЉЕН ИДЕНТИТЕТ УБИЈЕНИХ - СВЕ ТИНЕЈЏЕРИ: Најсмртоноснији напад од почетка инвазије! Истог дана кад су САД рекле да шаљу нови ПВО

ОБЈАВЉЕН ИДЕНТИТЕТ УБИЈЕНИХ - СВЕ ТИНЕЈЏЕРИ: "Најсмртоноснији напад од почетка инвазије!" Истог дана кад су САД рекле да шаљу нови ПВО

У НАПАДУ Хезболахове беспилотне летелице на војну базу у централном Израелу у недељу су убијена четири војника и тешко је рањено још седам особа. ИДФ је сада објавио имена војника - сви су били тинејџери и имали 19 година, преноси "Associated Press".

14. 10. 2024. у 12:38