"МАРАКАНА" ВИДЕЛА ИСТОРИЈСКИ МЕЧ: Катаи се уписао у бесмртне! Звезда "демолирала" Раднички из Ниша!

18. 10. 2024. у 17:52

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Ниша резултатом 5:1 у 12. колу Суперлиге Србије.

МАРАКАНА ВИДЕЛА ИСТОРИЈСКИ МЕЧ: Катаи се уписао у бесмртне! Звезда демолирала Раднички из Ниша!

Почетак је у потпуности протекао у знаку домаћина. Већ после четири минута, Лука Илић је сјајном соло-акцијом матирао голмана Радничког Илића и довео црвено-беле у вођство. Након тога Звезда је одмах примирила ритам и улгавном држала лопту на средини терена. Вребали су своју шансу из полу-контри изабраници Владана Милојевића и дочекали нову у 33. минуту. Поново се Лука Илић најбоље снашао пред шеснаестерцем Нишлија и на одлично искористио центаршут Родића. Наставила је Звезда да контролише ритам, а Лука Илић је успео да постигне свој први хет-трик у црвено-белом дресу у 43. минуту. Овај пут је главну улогу одиграо Звездин "вундеркинд" Андреја Максимовић који је показао своју фудбалску магију, али није успео да је крунише голом. Управо је Илић исправио његов промашај и тиме поставио коначан резултат после првих 45. минута игре.

Наставили су црвено-бели у истом ритму и у другом полувремену. Иако је Раднички покушао да нападне почетку, Милојевић је увео џокера у виду Катаиа који се одмах одужио, и то како. Одмах је кренуо у соло-продор и показао класу. Предриблао је без већих проблема одбрану Радничког и матирао Манојловића. Само два минута касније успео је да се још једном упише у стрелце, али и у историју Црвене звезде. Његов други, односно пети гол Црвене звезде на овом мечу, био је уједно и 116 Катаијев гол у црвено-белом дресу. Овим је успео да се изједначи по броју погодака са легендарним Дарком Панчевим и да испише странице историје Црвене звезде. Пред сам крај Раднички је покушао свим силама да дође до гола и успели су у последњим секундама, голом Павала Ивеље чиме је постављен и коначни резултат.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Након овог меча Звезда је прва на табели са 31. бодом, док је Раднички шести са 17 бодова, али и утакмицом више од ТСЦ-а.

Црвено-бели ће у уторак од 18.45 играти меч трећег кола Лиге шампиона у гостима против екипе Монака.

Црвена звезда - Раднички Ниш 5:1

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 6.000. Судије: Марко Ивковић

Стрелци: Лука Илић 4', 33', 43' , Катаи 58', 60' (Црвена звезда), Павле Ивеља 90' (Раднички Ниш)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): М. Илић - Пруцев( од 29. Сеол), Ђига, Спајић( од 46. Милосављевић), Родић - Крунић, Елшник - Максимовић( од 46. Радоњић), Л.Илић( од 75. Канга), Олајинка - Дуарте(од 56. Катаи).

РАДНИЧКИ (4-4-2): Манојловић - Ђо( од 46. Фреј), Војновић, Јамкам( од 46. Павловић), Стојановић - Нишић(од 82. Николић) , Стајић( од 63. Терзић), Белаковић, Илић - Јуруков, Стјуарт( од 46. Ивеља)

Друго полувреме:

90' - Крај меча! Црвена звезда је победила 5:1!

90' - ГОЛ! Раднички је успео да постигне почасни гол! Ивеља је погодио.

86' - Сада се меч мирно приводи крају. Резервисти и једне и друге екипе покушавају да се покажу у што бољем светлу, пре свих Радоњић.

77' - Невероватно шта је сада промашио Вања Илић! Био је практично сам пред голом Марка Илића, али није успео да постигне погодак. Наставља Раднички са нападима.

17.36 - ИСТОРИЈА НА ''МАРАКАНИ'': Катаи на врху листе српског фудбала

76' - Мало је фалило да Раднички смањи. Вања Илић погађа пречку!

75' - Неће Милојевић ризиковати пред Монако. Илић излази, а у игру улази Канга.

74' - Добре вести за Звезду! Лука Илић ипак није доживео тежу повреду и наставио је да игра, али не само то. Сада је опет био у сјајној прилици, али је био непрецизан.

70' - Поново је Лука Илић био у прилици да постигне гол, али је заустављен. Много већи проблем за Милојевића је пад Илића који се држи за раме и делује као да неће моћи да настави игру.

64' - Раднички је коначно дошао до лопте. Вања Илић је покушао из даљине, али је лопта отишла преко гола.

60' - ГОЛ! Тек што се наставила игра, Катаи је поново матирао Илића! Олајинка је прошао по страни и упутио центаршут ка Катаиу који се само "поклонио" и главом постигао нови погодак за црвено-беле. Овим поготком Катаи се изједначио са легендарним Дарком Панчевим по питању голова у црвено-белом дресу са 116. голова.

58' - ГОЛ! Одмах Катаи показује класу! Довољна су била само три потеза да покаже зашто је мајстор. Без проблема је исфинтирао целу одбрану Радничког и матирао Илића.

56' - Милојевић повлачи нови потез. Улази Катаи у игру док је напустио терен Дуарте.

51' - Раднички је кренуо нешто агресивније у другом полувремену. Покушавају изабраници Николе Дринчића да нападну шампиона, међутим без успеха.

46' - Почело је друго полувреме! У игру су ушли Вељко Милосављевић и Немања Радоњић, а изашли су Максимовић и Спајић за Звезду.

Прво полувреме:

45' - Крај првог полувремена! Црвена звезда води 3:0.

43' - ГОЛ! Хет-трик Луке Илића! За овај погодак најзаслужнији је млади Максимовић. "Српски Меси" све више и више показује зашто је добио овај надимак. Сјајно је прошао три играча Радничког, упутио шут али је онј одбрањен. Лопта је дошла до Илића који се сјајно сналази и постиже гол.

40' - Раднички мора да крене на "све или ништа". Покушавају Нишлије да нападају, али се отвара доста простора за контру Звезде. Имали су црвено-бели добру контру, али нема промене резултата.

33' - ГОЛ! Поново Лука Илић! Овог пута Родић је успео да упути сјајан центаршут и Илић је сјајно реаговао главом, те без већих проблема сместио лопту у мрежу.

31' - Игра се претежно на средини терена. Црвена звезда држи посед и успева да одржи контролу над овим мечом.

28' - Пруцев је добио незогодан ударац. Покушао је да настави игру, али по свему судећи неће моћи. Сеол се спрема да га замени.

23' - Поново је Звезда имала прилику из прекида. Овог пута је Максимовић центрирао, али је био лак посао за Илића.

16' - Изузтена прилика за Звезду после прекида. Био је сјајан центаршут Илића и Спајић је покушао али није успео. Том приликом добио је и ударац у главу и мораће да уђе лекарска екипа.

12' - Раднички је имао прву прилику преко Вање Илића, али није био прецизан, те није било превелике опасности по гол Звезде.

9' - Црвена звезда је успорила темпо игре и игра се углавном на средини терена. Олајина је повео нову акцију црвено-белих али се спетљао пред шеснаестерцем и Раднички је лако отклонио опасност. Потом је и Максимовић покушао, али је лопта отишла преко гола.

4' - ГОЛ! Сјајна соло акција Луке Илића, који је сам кренуо са своје половине и дошао до шеснаестерца. Лако је матирао Манојлоића и довео Звезду до предности већ на самом почетку меча.

1' - Почела је утакмица! Са центра крећу фудбалери Радничког.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): М. Илић - Пруцев, Ђига, Спајић, Родић - Крунић, Елшник - Максимовић, Л.Илић, Олајинка - Дуарте.

РАДНИЧКИ (4-4-2): Манојловић - Ђо, Војновић, Јамкам, Стојановић - Нишић, Стајић, Белаковић, Илић - Јуруков, Стјуарт.

Уочи меча:

После 12 дана поново се враћа клупски фудбал у Србију. Репрезентативну паузу искористили су клубови да предахну и припреме се за изазове који их очекују. Шампион Србије Црвена звезда имаће тежак задатак и праву проверу против екипе Радничког из Ниша пред гостовање Монаку у Лиги шампиона наредног уторка. Нишлије до сада имају доста добру сезону и под вођством Николе Дринчића играју врло занимљив фудбал, те тренутно заузимају шесту позицију на табели. Очекује се да на стадион "Рајко Митић" неће доћи са белом заставом и да ће покушати да пруже достојанствен отпор великом фавориту. Звезди ће овај дуел бити од велике користи да види где се налази пред велики изазов који очекује изабранике Владана Милојевића у Лиги шампиона.

БОНУС ВИДЕО: ВЕЋ СЕ СТВАРА ГУЖВА: Навијачи Интера кренули на утакмицу са Црвеном звездом

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: Мени сузе иду, а она...

ШТА СЕ ДЕСИЛО НЕПОСРЕДНО ПРЕД СМРТ ЗУКОРЛИЋА: Проговорио отац покојног муфтије - видели се четири сата пре: "Мени сузе иду, а она..."

ОТАЦ покојног народног посланика у Скупштини Србије и муфтије Муамера Зукорлића, хаџи Мехдија Зукорлић, испричао је до сада непознате детаље из живота свога сина.

17. 10. 2024. у 18:29