"ПОБЕЂУЈЕМО КАО КЛОПОВ ЛИВЕРПУЛ": Пеп Гвардиола пресрећан због епилога драме са Вулверхемптоном

20. 10. 2024. у 22:40

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Вулверхемптон резултатом 2:1, у осмом колу Премијер лиге.

ПОБЕЂУЈЕМО КАО КЛОПОВ ЛИВЕРПУЛ: Пеп Гвардиола пресрећан због епилога драме са Вулверхемптоном

Домаћи тим је повео у седмом минуту голом Јоргена Странда Ларсена, после асистенције Нелсона Семеда. Сити је изједначио у 33. минуту поготком Јошка Гвардиола. Џон Стонс је у 90+5. минуту голом после корнера донео победу за Сити.

Првобитно је судија поништио гол због офсајда, али је после интервенције ВАР ипак прихватио сугестију да Бернардо Силва није голману скратио видно поље и да није утицао на њега, стога да није офсајд.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Међутим, остало је спорно да ли је било контакта између двојице Португалаца и да ли је тај контакт одлучујуће утицао на интервенцију голмана Жозеа Са. За Пепа Гвардиолу ипак дилеме нема.

Ипак, тренер Грађана Пеп Гвардиола истиче да је његов тим у потпуности заслужио три бода.

– Не разумем зашто је уопште поништен гол. Бернардо није ометао позицију, Жозе Са је имао добар преглед. Једноставно, центаршут Фодена и ударац Стоунса били су одличан. Било је тешко ишта урадити када је 11 њихових играча било у шеснаестерцу. Али били смо стрпљиви, били смо изванредни. Нисмо навикли овако у последњим тренуцима да побеђујемо, као што је Клопов Ливерпул умео много пута. Али ово је била јена велика срећа за нас – рекао је Гвардиола.

Фудбалери Манчестер ситија се тренутно налази на првом месту на табели Премијер лиге са 20 бодова, док је Вулверхемптон на 20. позицији са једним бодом.

Манчестер сити ће у наредном колу енглеског првенства играти против Саутемптона, док ће се Вулверхемптон састати са Брајтоном.

БОНУС ВИДЕО Новости на стадиону Ђузепе Меаца дан пред меч Лиге шампиона Интер - Звезда

ДОБРО ЈЕ ЖЕНЕ, СМИРИТЕ СЕ! Јелена Ђоковић заводи ред!

"ДОБРО ЈЕ ЖЕНЕ, СМИРИТЕ СЕ!" Јелена Ђоковић "заводи ред"!

Новак Ђоковић је ових дана изнова био у центру пажње, а како и не би када су му последња два ривала били Јаник Синер и Рафаел Надал. Међутим, и његова жена Јелена - побринула се за нешто што је прилично одјекнуло.

20. 10. 2024. у 19:59