БРОДОЛОМ ЗВЕЗДЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Ем пуна мрежа против Монака, ем пуна "болница"! (ФОТО/ВИДЕО)

22. 10. 2024. у 20:44

ЦРВЕНА звезда доживела је још један пораз у Лиги шампиона. У 3. колу елитног такмичења бољи је био Монако који је тријумфовао убедљиво на стадиону "Луј други" са 5:1.

БРОДОЛОМ ЗВЕЗДЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Ем пуна мрежа против Монака, ем пуна болница! (ФОТО/ВИДЕО)

Имаће у клубу осим игре у другом делу и резултата доста разлога за бригу због повреда. Бруно Дуарте је морао из игре већ у 7. минуту, утакмицу није могао да заврши Питер Олајинка, док је Далсио Гомеш последњих десетак минута само стајао на терену.

Добро су црвено-бели изгледали у првом полувремену и врло лако су могли да имају активнији резултат него што је био - 2:1.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Врло рано је морао Владан Милојевић да мења концепцију због повреде Бруна Дуартеа. Бразилац је после само седам минута игре морао ван терена, а заменио га је Далсио.

Оно што је био случај на утакмицама са Бенфиком и Интером догодило се и сада. Гости су наивно примили први гол. Играо се 20 минут кад је Такуми Минамино искористио то што је одбрана Звезде стала, пошто је мислила да Јапанац био у офсајду. Ипак, испоставило се да је на левој страни Силас био најближи Марку Илићу, па је гол домаћина био регуларан.

Од тог момента Звезда је заиграла доста храбрије и отвореније. Такав приступ дао је резултат. Шериф Ендијај је умакао одбрани ривала, потом се сјајном финтом ослободио Тила Керера који га је оборио у казненом простору и судија Тобијас Штилер је показао на белу тачку. Лопту је наместио управо Сенегалац и био је прецизан.

Могли су гости до великог преокрета у 45. минуту. После центаршута Тимија Макса Елшника из корнера Емболо је нагазио Питера Олајинку, али арбитри су сматрали да није било пенала.

Да ствар по шампиона Србије буде још гора примили су гол у добокој надокнади првог полувремена. Добру контру извели су домаћи. Емболо је желео да проигра Минамина, али се лопта од капитена Звезде одбила до репрезентативца Швајцарске које добрим ударцем савладао Илића.

Ствари на терену су се тотално промениле у другом делу сусрета. Монако је почео све више да притиска црвено-беле који су играли доста слабије него у првом полувремену.

Домаћин је то искористио и постигао је још два поготка. Најпре је у 54. минуту Вилфред Синго постигао еврогол. Распалио је по лопти са неких 30 метара и погодио је рашље гола гостију. Потом се Минамино у 70. минуту други пут уписао у стрелце. Вреди истаћи да су изабраници Адолфа Хитера дали још један гол, но он је поништен пошто је Емболо играо руком.

Колико ништа није било како треба за Звезду у другом полувремену најбоље се огледа у томе што су у последњих 10 минута играли са девет играча у пољу, пошто меч због повреде није могао да настави Питер Олајинка. Повредио се и Далсио Гомеш који је у финишу сусрета практично само стајао на тарену. Владан Милојевић није имао право на измене пошто је последње две направио у 74. минуту кад су ушли Александар Катаи и Гелор Канга.

До краја меча је тим из Лиге 1 успео да постигне још један гол. У шестом минуту надокнаде се у стрелце уписао и Магнес Аклијуш

Звезда и после три утакмице без бодова. Монако има седам. Екипа из Београда ће у наредном колу, тачније 6. новембра дочекати Барселону.

Монако - Црвена звезда 5:1 (2:1)

Стадион: "Луј други". Гледалаца: око 12.000. Судија: Тобијас Штилер (Немачка). Стрелци: Минамино 20, 70, Емболо 45+4, Синго 54, Аклијуш 90+6 (Монако) - Ендијај 27 (Црвена звезда).

Монако (4-2-3-1): Мајецки - Вандерсон, Синго, Керер, Кајо Енрике (од 77. Дијата) - Закарија (од 86. Матазо), Камара (од 77. Михал) - Аклиш, Минамино, Бен Сегир (од 46. Головин) - Емболо (од 77. Иленихена).

Црвена звезда (4-2-3-1): М. Илић - Сеол, Ђига, Спајић, Олајинка - Елшник, Крунић (од 60. Родић) - Силас (од 60. Л. Илић), Максимовић (од 74. Максимовић), Дуарте (од 7. Далсио) - Ендијаје (од 74. Канга).

Друго полувреме: Монако - Црвена звезда 5:1

90+7' - Крај утакмице!

90+6' - НОВИ ГОЛ МОНАКА! Аклијуш је одиграо одличну утакмицу коју је крунисао сјајним голом.

90+2' - Уткамица је продужена за шест минута.

81' - Нови велики проблем за Звезду. Мораће гости последњих десетак минута да играју са 10 играча у пољу, пошто се повредио Питер Олајинка, а Милојевић је већ извршио пет измена.

72' - Какав је мајстор Головин. Тукао је из велике даљине, али статива је била савезник црвено-белих.

70' - МОНАКО ПОВЕЋАВА ПРЕДНОСТ! Поново из грешке Звезда прима гол. Лука Илић је погрешио, потом се Родић оклизнуо и лопта је дошла до Минамина коме није било тешко да по други пут матира Илића.

66' - Аклијуш је погодио стативу ударцем главом после центаршута из корнера.

62' - Нови добар напад Монака. Вандерсон је ушао у казнени простор ривала, но из добре позиције је шутирао високо преко гола.

60' - Две промене направио је Милојевић. Ван терена су изашли Силас и Курнић, а прилику су добили Лука Илић и Милан Родић.

56' - За само два минута домаћин је постигао два гола. Аклијуш је сјајно центрирао, а Емболо је некако стигао до лопте. Том приликом су се сударили Илић и Сеол, али је успела да оде у гол. Ипак, погодак није признат пошто се испоставило да је Швајцарац играо руком.

54' - НОВИ ГОЛ МОНАКА! Еврогол Вилфреда Синга. Распалио је по лопти са скоро 30 метара, бацио се Илић, али ударац је био савршен и није могао да реагује.

НЕСТВАРАН ПРОЈЕKТИЛ! Овако је Звезда примила трећи гол против Монака, Синго извео потез за памћење (ВИДЕО)

52' - Опасан напад домаћег тима. Аклијуш је послао перфектну лопту за Головина чији ударац је успео да заустави голман црвено-белих.

52' - Извела је Звезда први корнер у другом полувремену, а укупно пети. Ипак, сад није било опасности по гол Монака.

50' - Добро је шутирао Аклијуш, но успео је његов ударац да зауставио Илић и пошаље лопту преко гола.

46' - Почело је друго полувреме. Одмах је мењао Хитер. Уместо Бен Сегира прилику је добио Александар Головин.

Прво полувреме: Монако - Црвена звезда 2:1

Статистика првог полувремена: Монако је имао далеко већи посед лопте (66% времена), и већи број шутева (11 наспрам 4), а и у још неким параметрима је био бољи. Прецизније је додавао лопту (85% додавања су била успешна, наспрам 70% Звездиних), имао је за нијансу више шутева у оквир гола (3:2), док су црвено-бели имали више блокираних удараца (2:0) и више добрих дриблинга (9:6).

НЕВЕРОВАТНО: Ово није био пенал за Звезду у Лиги шампиона!

45+6' - Завршено је прво полувреме!

45+4 - ВОДИ МОНАКО! Добру контру извели су домаћи. Емболо је желео да проиграо Минамина, али се лопта од капитена Звезде одбила до репрезентативца Швајцарске које добрим ударцем савладао Илића.

45+2' - Први жути картон у редовима гостију добио је Андрија Максимовић који је померио лопту после фаула који је досудио Тобијас Штилер.

45' - Прво полувреме продужено је за четири минута.

45' - Из ВАР собе су проценили да није било пенала за Звезду, након што га је нагазио Денис Закарија. Црвено-бели тако нису добили други једанаестерац.

43' - Извела је Звезда четврти корнер. Лопта је одскочила не неких пет метара, потом је из окрета шутирао Ђига, али високо преко гола.

36' - Монако је извео и четврти корнер, овај је био најслабији, па је одбрана гостујућег тима добро реаговала.

27' - ГОООООООЛ! Изједначила је Звезда. Ендијај је наместио лопту на белу тачку и био је прецизан. Веома сигурно је шутирао.

26' - ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ! Сада је одбрана Монака лоше реаговала, искористио је Шериф Ендијај и ушао у казнени простор ривала. Потом се сјајном финтом ослободио Керера који га је потом оборио у казненом простору.

21' - МОНАКО ВОДИ! Лоше је била постављена одбрана Звезде. Силас је остао последњи у линији, остали играчи су стали мисливши да је Такуми Минамино био у офсајду. Ипак, јасно се видело да је играч из ДР Конга био испред Јапанца коме није било тешко да у ситуацији један на један матира Илића.

ДУЕЛ Сеол и Минамино/ФОТО: Танјуг/АП

МОНАKО ПОВЕО У KНЕЖЕВИНИ: Минамино шокирао Звезду (ВИДЕО)

17' - Опет је било опасно по Звезде. Квалитетан центаршут има Кајо Енрике и опет је добро извео корнер, но фудбалери Монака се нису најбоље снашли у казненом простору ривала.

14' - Звезда је извела и трећи корнер и опет није било безопасно по домаће. Мајецки је ипак све добро пратио и успео је да избоксује лопту.

10' - Велика прилика за Монако. Кајо Енрике је сјајно центрирао из корнера, али Тило Керер је на срећу црвено-белих раменом шутирао и послао лопту поред гола.

7' - Већ у 7. минуту уследио је шок за госте. Владан Милојевић је морао да изврши измену. Са терена је због повреде морао да изађе Бруно Дуарте, а заменио га је Далсио Гомеш.

6' - Одлично је корнер извео Елшник, главом је шутирао Питер Олајинка. Ипак, лопта је ишла право у Мајецког који је успео да заустави покушај Нигеријца.

4' - Доста среће за госте. Сам је на другој стативи био Бен Сегир, али он је са пет метара шутирао високо преко гола Илића.

3' - Звезда је извела први корнер. Центрирао је Тими Макс Елшник, но фаул у нападу направио је Урош Спајић.

1' - Почела је утакмица, а са центра су први кренули играчи Монака. Одмах су покушали да запрете, али није било никакве опасности по Марка Илића.

17.39 - Врло, врло је интересантан састав за који се определио Владан Милојевић. Ем два нападача, ем два изузетно офанзивна крила, у виду Силаса и Олајинке. Да ли ће баш тако и играти, или ће неко од крилних фудбалера више бити задужен за дефанзивне задатке, што досад баш и није био случај, сазнајте уз "Новости".

Састави тимова:

Монако (4-2-3-1): Мајецки - Вандерсон, Синго, Керер, Кајо Енрике - Закарија, Камара - Аклиш, Минамино, Бен Сегир - Емболо.

Црвена звезда (4-2-3-1): М. Илић - Сеол, Ђига, Спајић, Олајинка - Елшник, Крунић - Силас, Максимовић, Дуарте - Ендијаје.

Уочи меча:

Изабраници Владана Милојевића други пут узастопно гостују у најелитнијем такмичењу. У претходној утакмици су изгубили у Милану од Интера (4:0), док су на старту поражени у Београду од Бенфике (2:1).

Тим из Кнежевине је фаворит на овом мечу. Тим Адолфа Хитера је у прва два кола освојио четири бода. Најпре је победио Барселону (2:1), да би потом ремизирао са Динамом у Загребу (2:2).

Звезда и Монако имају релативно свеже ривалство. Они су се састали 2022. године у групној фази Лиге Европе и клуб који се такмичи у франсуцкој Лиги 1 је оба пута био успешнији.

У Београду је било 1:0, док је на стадиону "Луј други" Монако тријумфовао са убедљивих 4:1.

Подсетимо, екипа из Монте Карла је на 14. месту на табели са четири бода, док је Црвена звезда на 33. позицији и једна је од осам екипа која нема бод.

БОНУС ВИДЕО: СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Ево како изгледа стадион Монака пред меч са Звездом у Лиги шампиона

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26